Wyciszenie komputera


(Matwol36) #1

Witam :slight_smile:

Mam dwa pytania związane z wyciszaniem pc. Jaka część komputera sprawia najwięcej hałasu :?: Jak wyciszyć komputer domowym sposobem (jeżeli oczywiście się da) :?: :slight_smile:

Liczę na Waszą pomoc :slight_smile: Z góry dziękuję :smiley:


(system) #2

Podstawowa sprawa to przeczyścić komputer

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... -2960.html

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/W ... -1604.html


(Matwol36) #3

"TURANKANTOR13" zanim napiszesz odpowiedź przeczytaj dokładnie post. Zapytałem jak wyciszyć komputer domowymi sposobami a nie jak Ty podajesz wydawać setki PLN ustrojstwa wyciszające komputer...


(system) #4

a ja ci podałem dla przykładu ,żebyś sobie poczytał a nie kazałem kupować te jak to mówisz ustrojstwa, przeczyść komputer w środku,sprawdz mocowanie wentylatorów i czytaj


(Konradpastuszka) #5

http://www.ilubek.republika.pl/wstemp.html


(Psembol) #6

U każdego co innego jest głośne , ja raz miałem zasilacz seasonica i wył jka odkurzacz . Ale podstawowe pytanie czy masz chłodzenie boxowe , jeśli tak to masz już 1 winowajce .


(Matwol36) #7

Prawdopodobnie mam boxowe, ponieważ u mnie w pc siedzi procek Intel Core i5/


(sla17) #8

Bez wydawania kasy... ciężko. Najtaniej byłoby kupić regulator wiatraków (np. Lampton FC2, ten ma regulację 0-12V) i skręcać je, gdy np. przeglądasz internet. Jeżeli masz BOX-owe chłodzenie, o takie :

1_addmedium.jpg

to wtedy warto by wymienić je na coś z wentylatorem 120mm.

Wentylatory na 5-7V są w większości prawie że niesłyszalne (chyba, że jest jakiś badziew, albo zużyty), słychać jedynie szum powietrza. Jeżeli nie szkoda ci obudowy, to możesz wyciąć kratki zasłaniające wentylatory - zmniejszają one znaczenie przepływ, na dowód KLIK - trzeba zjechać nie co w dół - wychodzi, że bez kratki na 6V wieje mocniej, niż na 12V z kratką. A lepszy przepływ powietrza to większy chłód, co korzystnie wpłynie na poprawę.

Zostały dwa elementy - zasilacz oraz dysk twardy. Zasilacz no oprócz zapewnienia mu dostępu do powietrza za wiele nie zrobisz, gdy masz po gwarancji go/nie ma plomb gwarancyjnych nigdzie - możesz, jeżeli tak ci to zawadza zamianę wentylatora, ale efekty czasem są, czasem nie ma, zależy co było przed. Dysk twardy - najgłośniejszym elementem pewnie będzie, dlatego możesz jedynie zrobić to zrobić bitumenboxa - temperatury tak bardzo nie skaczą, koszt wykonania jest niewielki i łatwo go zmontować :smiley:


(T Luk) #9

Wyciszenie komputera to nie jest wyłącznie kwestia jednego wentylatora ale całego komputera. Hałasować może bowiem: cooler CPU, cooler GPU, wentylator zasilacza, wentylatory obudowy, dyski a ponadto sama obudowa może wpadać w rezonans jeśli ma kiepskie blachy i jest źle spasowana lub masz zamontowane zbyt mocne wentylatory. Naturalnie oddzielną kwestią jest fakt, że obudowy meshowe nigdy nie będą tak wyciszać jak obudowy fabrycznie wyciszone :wink: Sam musisz jednak zlokalizować, który element naprawdę sprawia Ci teraz najwięcej hałasu.