Wyczyszczenie usługi

(Badzio9) #1

Jak, o ile się da pozbyć się wpisu z konsoli services.msc danej usługi. Odinstalowałem BitDefendera i przeczyściłem rejestr jednak on widnieje w services.msc. Jak się tego pozbyć? Mam jeszcze kilka innych zbędnych wpisów więc może jakaś metoda, program do tego istnieje?

(adam749) #2

Start > uruchom > msconfig > usługi i odznacz to co chcesz odznaczyć > ok.

(Klossj23) #3

Koledze kgb.musztarda zdecydowanie chodziło o usunięcie śmieci niż o konfigurację autostartu. Proszę przejrzeć gałąź rejestru:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services

zlokalizować usługi BitDefendera i usunąć odpowiednie podgałęzie. Wcześniej należy je zatrzymać przez konsolę usług. Alternatywne rozwiązanie - wykonanie logu w hijackthis, znalezienie usług do usunięcia, potem: start, uruchom cmd. Wpisujemy:

sc stop Nazwa_usługi

sc delete Nazwa_Usługi

Po każdej linijce ENTER

Efekt taki sam.

Wpisów w autostarcie czy usług ? Jak to pierwsze - to uruchom msconfig - przy każdym wpisie masz podaną odpowiednią wartość w rejestrze. Jak programu już nie ma - to skasuj tą gałąź w rejestrze, jeśli jest - to do wyboru - kasowanie wartości w rejestrze lub sposób podany przez Adama. Usługi - opisałem wcześniej.

(Kolmar) #4

Najłatwiej użyć narzędzia autoruns.

Ewentualnie usuń ręcznie z rejestru tę usługę z tym, że wcześniej będzie trzeba przejąć na własność klucz, który chce się usunąć.

Narzędzie do deinstalacji programu BitDefender - http://bitdefender.com/uninstall