Wydajna karta graficzna za ok. 600 zł

a jeszcze tylko chciałem zapytać odnośnie tej płyty głównej, ona będzie używana tak ?

Będzie nowa, ale zauważyłem, że zrobiłem błąd bo nir chodziło mi o ASUS Z87-k tylko o ASUS Z87-C

tutaj nie chodzi o błąd tylko o cenę,a z tego co widzę to ona jest wycofana 

http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/7083635#ceny

 

i właśnie dlatego zaproponowałem Tobie pod rozwagę tę kartę graficzną ,a z tańszą płytą główną pod podany procesor :slight_smile:

A co powiedzie o Karcie GTX 660 a Radeon r9 270 ? Może ktoś z takiej korzysta i powie mi, która lepsza ? W różnych rankingach jest różnie. Raz jedna jest lepsza, raz druga 

GTX 660 tylko używany. Na ogół wydajniejszy jest R9 270, ale to też zależy od tytułu. 

Korzystałem z obydwu. Radeon R9 270 wydajniejszy

R9 270 ogólną wydajność ma wyższą niż gtx750ti, i zdrowy rozsądek przemawia za R9 270, ale testy testami.Taka ciekawostka

porównałem R9 270 Asusa z swoim starym 650ti boost, w pierwszej odsłonie gry dirt, i spora przewaga fps dla R9 270 co nie dziwi wcale, ale sama grafika ohoho … opiszę to tak:

na geforce piękne żywe kolory, reflexy światła, kurz, cienie, odbicia, wygładzenie krawędzi, wszystko to wygląda miodzio mimo że gra stara już.

Na R9 270 gra wyglądała kompletnie inaczej po prostu brzydko, na tych samych ustawieniach max + FHD , najbardziej co kłuje w oczy to poszarpane wszędzie ostre krawędzie, wszechobecna ziarnistość tak jakby gra była w niższej rozdzielczości i bez żadnego antyliasingu , tekstury drogi w oddali mocno rozmazane, przed autem wyraźnie widać jak przechodzą na wyższej jakości, na geforce tego nie zauważyłem, sporo by tu pisać o różnicach, ogólnie wygląda to tak jakby sterowniki radka były zoptymalizowane na maksymalną wydajność w grach kosztem pogorszenia grafiki. Ta optymalizacja sterowników u AMD jest naprawdę dziwna.

Zaczynam mieć coraz więcej wątpliwości jak doradzam komuś na forum kartę AMD, czy dobrze robię :smiley:

Moi znajomi własnie wszyscy mają Nvidie, ale słyszałem właśnie, że Radeon wygląda dobrze na papierze, a w czystym porównaniu w Nvidia jest trochę gorzej