Wydajne, ciche i tanie chłodzenie procesora

Witam!

Jestem posiadaczem chłodzenia Arctic Cooling Alpine 11 GT Rev.2 i jestem zmuszony natychmiast je wymienić. Nie spodziewałem się czegoś takiego, kiedy je kupowałem. Montaż tego chłodzenia to jedna wielka porażka ze strony producenta. Moja płyta główna jest już tak bardzo wygięta, że nie mam ochoty dłużej bawić się z tym chłodzeniem. Do tej pory było dobrze, a dzisiaj znowu się poluzowało i temperatury procesora po 70°C. Poszukuję dobrego, cichego i taniego chłodzenia z normalnym mocowaniem (najlepiej na śruby). Ważne by było bardzo tanie, gdyż nie spodziewałem się wymiany chłodzenia. Najlepiej najtańsze i najwydajniejsze, jednocześnie bardzo ciche. Procesor to Intel Core 2 Duo E6750, a płyta główna GA-EG41MFT-US2H. Czekam na propozycje. Z góry dziękuję.

Pozdrawiam,

ReaderPL

Nieźle się spisuje SilentiumPC Spartan.

Jeśli nie będziesz nic podkręcał to Spartan Ci spokojnie wystarczy. W przeciwnym razie Xigmatek Gaia powinien być dobrym wyborem.

Cześć,

w sumie to przydałby się markowy zasilacz - załóż tymczasowo chłodzenie boksowe i zakup np. Aerocool’a VP-450.

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

Właściwie już jutro miałem zamiar kupić VP-450, ale niestety przeszkodziło mi to chłodzenie. Nie ma czegoś tańszego od tego Spartana? Bo nie chcę tracić 60 złotych na chłodzenie. Procesora nie będę podkręcał.

Ewentualnie możesz kupić boxowe chłodzenie Intela, szczególnie te w pełni z miedzi powinno sobie śmiało poradzić z tym procesorem.

Intelowski box (ten wyższy oczywiście) spokojnie sobie poradzi z C2D. Niestety z jego głośnością już nie jest tak różowo…

Choć jak jest właśnie wersja w pełni z miedzi, na dobrej paście i dodatkowo zrobimy undervolting, to np. u mnie E4300 (napięcie 1.32@1.23v) utrzymuje temp. przy typowej pracy 40-45st C i obroty 1200rpm, gdzie jest względnie cichy.

Dzięki za odpowiedzi.

O ile się nie mylę, to boxowe chłodzenie nie jest montowane na śrubach? Chyba, że są wyjątki?

Chłodzenia pod LGA775 są mocowane na kolkach, bez uzycia srób.

I o to chodzi, że ja szukam taniego chłodzenia nie na kołki, a na śruby. Jak pisałem wcześniej, kołki nie są dobrym rozwiązaniem i właśnie kołków chcę się pozbyć.