Wydajnie chłodzenie do i5

Jaki wybrac coller do i5 . mam obecnie arctic colling alpin 11 gt i wydaje mi sie ze temperarura procesora jest zbyt wysoka idle-60 , stres - 90-100 .

scythe ninja 2 , katana 3 , (mugen 2 ale tylko na 1366?) czy moze wystarczy cos tanszego np. arctic collinf freezer 7 pro rev2.

Spore temperatury,mi się zdaje że to nie wina chłodzenia a złego nałożenia pasty na procesor

Cooler najlepszy to mugen. :slight_smile: Ale też myslę, że to przez pastę.

coller mam dobrze zamintowany a pasta juz była na collerrze wiec nie dodawalem

Rzecz w tym, że mogła być marnej jakości i słabo spełnia swoje zadanie, a do tego wydajność tego coolera pozostawia wiele do życzenia.

Przejrzyj http://pclab.pl/art38203.html i http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=5540

kupilem paste , wyczyscilem starą i dałem nową kuponą i teraz jest w idle nie 60 jak było wczesniej tylko ponad 90 idle.

co robic ? szkoda tekiego procesora. Jakie chłodzenie najtańsze aby było ok , nawet go nie podkręcam.

Jaką pastę kupiłeś i jak ją nałożyłeś?

Czym mierzysz temperatury? Jakie wartości podaje BIOS?

pasta-titan nao greaser

nalozylem na czysty proceror paste wielkosci ziarenka i zamontowałem coller

temperatury sprawdzam speedfanem 4.40 i everestem 5.30 idle 60

bios pokazuje temperature ok 60

i5 nie podkręcany, i zalozylem spowrotem boxowy coller - na arctic collingu mialem ok 80 w idle :expressionless:

czy na moją płyte zmiesci sie scythe mugen 2 rev.b ? czy elementy nie benda przeszkadzac i mozna go zamontowac ?

Ktoś tu na forum miał taki problem z procesorem i złożył reklamacje która została uwzględniona i dostał nowy procesor. Możliwe że uszkodzony jest czujnik ale to wpływa na wydajność i OC oczywiście.

GA-P55-UD3 ATX Form Factor; 30.5cm x 24.4cm

Wymierz samodzielnie na pclabie są wymiary.

Pasta nic specjalnego, ale mimo wszystko nie powinno być takich temperatur w BIOSie. Patrząc na temperaturę w BIOSie, spróbuj docisnąć radiator i zobacz, czy zmniejszy się temperatura.

mi se wydaje ze to wina collera ten arctic co mam to kosztuje 30 zł.

edit: wymieniłem na scythe mugen 2 i jest elegancko 30 stopni :slight_smile: