Wydajność dysku

Chciałem się zapytać czy dysk twardy może powodować np zacięcia w grach ?? Bo np jak grałem w Gears of War to ogólnie gra działała bardzo płynnie ale były sytuacje gdzie zaczeła gra żabkować przez (tak mi się wydaje ) doczytywanie z dysku .

I chciałem się dowiedzieć czy wymiana na dysk z 16mb cache i sarial ata II wyeminiluję takie problemy ?? Obecnie posiadam ten dysk co w podpisie ale działa na ata 100

taaaak dysk może mulić, sprawdź ile masz wolnego miejsca na dysku C, wykonaj test w programie HD TACH, wklej wynik.

Na dysku c mam 6 giga wolnego miejsca a ogólnie partycja ma niecałe 20

A o to wynik po tym teście http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … 6b767.html

wybrałem opcje long test

dysk działa w standardzie ata133 :-). wyniki w normie (jak na klasę dysku), a jak inne gry ?? mulą czasem ??

Np w kane and lich są takie chwilowe 1 sec stop klatki. W gothicu 3 często mogę usłyszeć jak dysk pracuję. w Sims 2 gra potrafi skakać i cały czas dysk wtedy pracuje

tak jak pisałem wyżej dysk może mulić… warto włączyć Menadżera zadań alt+ctrl+del zakładka wydajność i ustawić aktualizację na dłuższą (czas pomiędzy nimi) i włączyć grę w celu sprawdzenia wykorzystania pamięci, spróbuj też sprawdzić jak wygląda sprawa związana z przydzielaniem przez system pamięci dyskowej na plik wymiany (najlepiej ustaw na auto).

Hmm nie wiem czy o to chodzi ale czy powinnny być ustawione takie wartości w pamięci wirtualnej jak

Rozmiar początkowy 2046

rozmiar maksymalny 4092 ??

są ok, ale możesz ustawić na AUTO - kontrolowane przez system.

Ok dzięki i chciałbym się dowiedzieć czy ustawienia

Planowanie użycie procesora

programy

i użycie pamięci na Bufor systemu są poprawne ?

Doczytywanie z dysku następuje wtedy kiedy masz mniej ramu niż wymaga program, to naturalne że co będzie żabić skoro dyski mają kilkakrotnie niższą przepustowość niż pamięć ram.

Zwiększenie pliku wymiany nic tu nie pomoże gdyż operacje odczytu i zapisu w dalszym ciągu będą wykonywane wolniej niż w pamięci ram.

Zwiększenie kesz dysku nic nie pomoże gdyż w dalszym ciągu operacje odczytu i zapisu będą wykonywane wtedy w najwyższym trybie DMA czyli ciągle za wolno.

Gears of War nwet mi na 4GB ram lubi się przyhaczyć z powodu braku pamięci.

zwiększenie cache dysku nie jest możliwe.

Jest możliwe zakupem dysku z większym keszem