Wydajność interfejsu Areo

Witam,

na wstępie zaznaczę że szukałem jakieś 20 min zanim zdecydowałem się napisać nowy wątek :slight_smile:

Do sedna:

Mam lapka Samsung RC510 o parametrach:

  • procesor - Intel I5 M480 2,67GHz

  • 4 GB RAM

  • Nvidia GeForce 315M 1GB

  • Dysk - 640 GB

I wyszły mi wyniki:

  • procesor - 6,9

  • RAM - 5,9

  • Grafika w grach - 5,9

  • Podstawowy dysk twardy - 5,9

I teraz coś co mnie męczy:

  • Grafika - wydajność systemu dla pulpitu Areo - 4,3. Z tego powodu wynik podstawowy mojego laptopa wynosi właśnie 4,3

Pytanie mam następujące, czy jeśli znajdę jakąś grę która będzie wymagała wyniku podstawowego wyższego niż 4,3 to czy mój komputer podoła? I może jest jakaś opcja żeby ten wynik zwiększyć?

Daj sobie spokój z tymi punktami :slight_smile:

Zastanawia mnie po co to w ogóle zostało wprowadzone…

laptop to nie komputer raczej elektroniczny notes

Powiem tak :

Wydajność w grach PC z takimi parametrami - procesor - Intel I5 M480 2,67GHz

  • 4 GB RAM

  • Nvidia GeForce 315M 1GB

  • Dysk - 640 GB

była by około 6,0 dlatego twierdzę że obecne laptopy to nadal elektroniczne notesy tylko bardziej zaawansowane sprzętowo.

Tak masz racje że klasyfikacja Microsoftu jest nieadekwatna do rzeczywistej wydajności sprzętowej i na laptopie o tych parametrach każda z obecnych gier na średnich ustawieniach powinna chodzić.

jak laptop to nie komputer laptop to komputer tylko z ta roznica ze jest wiecej miniaturyzacji noo i bardziej podreczny a komponenty etc sa te same tylko ze mniejsze

a nazwa notebook ma sie kojazyc z czyms malym podrecznym jak ksiazka :slight_smile:

co niezmienia faktu ze laptop to tez komp

Pierwotnie były plany, by ten wynik miał wpływ na to czy uruchomimy daną aplikację - ostatecznie nic z tego nie wyszło i ten indeks to bardziej ozdoba.

Są 2 opcje:

  1. Upgrade sprzętu :stuck_out_tongue:

  2. Można ręcznie podnieść sobie wyniki (oczywiście to tylko dla cieszenia oczu, bo poza tym nic się nie zmieni).

Aby zmienić sobie wyniki otwórz Eksplorator Windows, przejdź do X:\Windows\Performance\WinSAT\DataStore (X to litera dysku, na którym jest Windows), skopiuj sobie stamtąd plik "xxxx-xx-xx xx.xx.xx.xxx Formal.Assessment (Initial).WinSAT.xml (gdzie iksy to data i godzina oceniania), otwórz go w Notatniku, wciśnij Ctrl+f i wpisz , gdy znajdzie dopasowanie zmień sobie wartość liczbową pomiędzy i (maksymalnie możesz wpisać 7.9). To samo możesz zrobić z resztą ocen, czyli:

  • ocena ogólna systemu (jeśli podnosisz najniższą wartość to też musisz podnieść, bo zostanie stary wynik)

  • ocena pamięci RAM

  • ocena procesora

  • ocena wydajności grafiki dla gier

  • ocena wydajności dysków

Przykładowa modyfikacja na moim komputerze:

2_jpg_300x300_q85.jpg1_jpg_300x300_q85.jpg