Wydajność laptopa Win7

Witam.

Chciałbym zasięgnąć porady, jak skutecznie podwyższyć wydajność laptopa. Chodzi mi o to, by gry chodziły mi bez lagów itp.

Od jakiegoś czasu mam problem z tym, że gry które mi ładnie chodziły zaczeły cię zacinać. :twisted:

Proszę o pomoc :slight_smile:

Procesor: IntelCore 2 Duo CUP 2.20GHz

Pamięć RAM: 2.00GB (nie da się wymienić)

System 64bit Windows 7

Karta Graficzna: Mobile Intel 4 Series Express Chipset Family

Być może laptopa się przegrzewa i jego wydajność, która i tak jest niska, jeszcze dodatkowo spada. Tak szczerze mówiąc ten laptop to gier się nie nadaje.

Podzespoły laptopa jak na 64 bitowego Windowsa wydają mi się za słabe. O komfortowym graniu tutaj chyba można zapomnieć. Profilaktycznie przeczyść system programem CCleaner, pousuwaj programy, z których nie korzystasz (im mniej śmieci w systemie tym lepiej), może do tego jakaś defragmentacja dysku i to w sumie tyle. Tak czy inaczej cudów na tym lapku się nie spodziewaj.

wydajniej i szybciej by chodziła wersja 32-bitowa

Hmm, a może jakiś program by coś zdziałał, albo coś w configu pogrzebać itp. Bardzo mi na tym zależy, a na razie pieniędzy na nowego kompa nie mam.

Ograniczeń sprzętowym programem nie przeskoczysz. Jeżeli faktycznie kiedyś gry działały ci poprawnie to sprawdź czy sprzęt się nie przegrzewa. A jeżeli tak to wyczyść go z kurzu i sprawdź czy to coś pomoże.

Powiem tak, by dostać się do “wnętrzności” komputera jest ciężko. #-o Komputer się na 90% nie przegrzewa (mam nawet specjalną podkładkę :wink: ), ale sęk najprawdopodobniej jest w czymś innym. Czy można jeszcze czegoś spróbować by komputer odzyskał siły? Nie wiem, pogrzebać w plikach systemowych, pobawić się jakimiś programami czy coś w tym stylu. Jak chodzi o laptop to ASUS K50IJ.

Możesz spróbować

  • [*:2x93fg4i]uporządkować autostart,

Warto ocenić jaka jest pamięć komputera, czy nie ma wirusów, programów szpiegujących?

dla pewności daj screen z programu hw monitor w spoczynku i podczas grania