Wydajność oprogramowania w wirtualnym systemie


(Venger) #1

Chcę się troche pobawić wirtualizacją a przy okazji popracowac w trialowych wersjach programów, których do tej pory nie widziałem. Mam laptopa z Core2Duo T7700 2,4GHz, 2GB RAM, Ati 2600 i zainstalowaną Vistą Business.

Ponieważ został mi wolny XP BOX pomyślałem że zainstaluję go w środowisku wirtualnym (VirtualBOX chyba bo podobno szybszy niż MS Virtual PC).

Pytanie mam jak się będa zachowywały programy zainstalowane w tym wirtualnym XPku? Chodzi mi raczej o te "większe" (Photoshop CS3 i inne Adoby, Najnowszy Pakiet Corela). czy przy mojej konfiguracji laptopa będą one w miarę przyzwoicie pracowały w wirtulanym środowisku - chodzi o wydajność pracy.

(w ostateczności zainstaluję XPka obok visty)


(Rafalcypcer) #2

Zainstaluj sobie VirtualBoksa, stwórz wirtualną maszynę np. o 1,2 GB na XP i wtedy ta maszyna będzie tak się zachowywać jakbyś miał troszeczkę wolniejszego kompa od tego Core'a (no bo trochę zasobów będzie dla Visty, która będzie w tle działać). 1,2 GB Ramu dla XP i tego Photoshopa spokojnie powinno starczyć do płynnej pracy. Wirtualizacja to fajna sprawa. Nie zastanawiaj się tylko próbuj. Jak Ci nie będzie odpowiadać to po prostu nie będziesz korzystać.


(Feelek3) #3

NA takim sprzęcie systemy pod VirtualBox, będą bardzo dobrze działać :slight_smile:

Sam mam 2Gb ram, tylko że lepszy procesor, ale wydajność jest bardzo dobra.

I nie zwracaj uwagi że może Ci 1.6GB i 200Mb swap brać :slight_smile: