Wydajność oprogramowania w wirtualnym systemie

Chcę się troche pobawić wirtualizacją a przy okazji popracowac w trialowych wersjach programów, których do tej pory nie widziałem. Mam laptopa z Core2Duo T7700 2,4GHz, 2GB RAM, Ati 2600 i zainstalowaną Vistą Business.

Ponieważ został mi wolny XP BOX pomyślałem że zainstaluję go w środowisku wirtualnym (VirtualBOX chyba bo podobno szybszy niż MS Virtual PC).

Pytanie mam jak się będa zachowywały programy zainstalowane w tym wirtualnym XPku? Chodzi mi raczej o te “większe” (Photoshop CS3 i inne Adoby, Najnowszy Pakiet Corela). czy przy mojej konfiguracji laptopa będą one w miarę przyzwoicie pracowały w wirtulanym środowisku - chodzi o wydajność pracy.

(w ostateczności zainstaluję XPka obok visty)

Zainstaluj sobie VirtualBoksa, stwórz wirtualną maszynę np. o 1,2 GB na XP i wtedy ta maszyna będzie tak się zachowywać jakbyś miał troszeczkę wolniejszego kompa od tego Core’a (no bo trochę zasobów będzie dla Visty, która będzie w tle działać). 1,2 GB Ramu dla XP i tego Photoshopa spokojnie powinno starczyć do płynnej pracy. Wirtualizacja to fajna sprawa. Nie zastanawiaj się tylko próbuj. Jak Ci nie będzie odpowiadać to po prostu nie będziesz korzystać.

NA takim sprzęcie systemy pod VirtualBox, będą bardzo dobrze działać :slight_smile:

Sam mam 2Gb ram, tylko że lepszy procesor, ale wydajność jest bardzo dobra.

I nie zwracaj uwagi że może Ci 1.6GB i 200Mb swap brać :slight_smile: