Wydajność po wymianie procesora

Witam mam problem. Zdecydowałem sie na wymianę procesora z pentium D 2,8GB na dual core E6700 3,2 Gb. Po sprawdzeniu wydajności przez windows 7 okazało sie wydajność komputera zmalała z 4,6 do 3,8. Czy muszę jakoś jeszcze skonfigurać coś np biosa?

Dodane 02.03.2011 (Śr) 16:09

mój system to windows 7 ultimate 32 bit

ram 3gb

płyta główna : gigabyte ga-945pl-s3

grafika: radeon hd 4650 1gb

Ja bym specjalnie tej ocenie Windowsa nie ufał :wink: Poza tym nie “GB”, a “GHz”. Nie wiem czy zauważyłeś, ale w tym teście jest napisane jaki podzespół dostał najgorszą notę. Komputer dostaje taką notę jaką dostaje najsłabszy podzespół. Sprawdź jaki to. Możliwe, że np. dysk twardy.

Sprawdzałem i to właśnie procesor

Sprawdź może jakie jest ustawienie FSB.

Właśnie tak się dzieje jak się na dany temat nic nie wie a kupuje bo widzisz “SUPER PRO 3.2 Ghz” Tutaj może być przyczyn wiele. Najzwyczajniej twoja płyta może nie trawić tego modelu proca.

Człowieku co to znaczy ?!

tu jest odpowiedź:

http://www.gigabyte.com/support-downloa … x?pid=2325

po wymianie proca trzeba wejść do biosu i ustawić mu wszystko na auto - przy procu. wtedy proc zacznie pracować tak jak trzeba. przeważnie po zmianie proca bios odczytuje go na minimum.

chojinka umiesz czytać ? Podałem wyżej link… Gigabyte ga-945pl-s3 na c2d e6700 z automatu wrzuca FSB na 800MHz a nie jak powinno być 1066… Zmiana na auto nic nie da !

Kolego hunterpumper , dałeś ciała po prostu… Kupiłeś procka z FSB wyższym niż maksymalny obsługiwany przez Twoją płytę.

Dzięki wszystkim za pomoc ustawiłem wszystko w biosie i działa jak należy! :smiley:

Intel Core™ 2 Duo E6700 2.66GHz 4MB 1066 F1

(Run at FSB 800 MHz) - tutaj jest napisane jak byk!

i czego więcej trzeba?