Wydajność przeglądarki

(kamil_w) #1

Pytanie trochę dziwne, ale jak najbardziej na miejscu. Safari dobrze sobie radzi, ale głównie na Macu. Wersja na Windowsa jednak ma jakieś błędy. Chrome to świeży jeszcze projekt i smało mozna powiedzieć, że mimo numerka 2 w oznaczeniu wersji to jeszcze beta.

Zostaje Firefox i Opera.

• Firefox wczytuje od Opery szybciej JavaScripty, ale przy obecnych transferach nie jest to aż tak bardzo widoczne.

• Opera z kolei jest DUŻO lżejsza od Firefoxa i jest kombajnem "all-in-one". Ma wbudowanego klienta poczty, czytnik RSS, obsługę widżetów. Poza tym wszelkie ewentualnie wykryte luki w Operze odnoszą się do całego kombajnu, a w wypadku Firefoxa tylko do głównej aplikacji (czyli firefox bez wtyczek - wtyczki mają swoje luki). Opera w wersji 10 to równiez jeszcze beta. :wink:

(Hitm3n) #2

Tu muszę się nie zgodzić - posiadam coś na rodzaj wtyczki, z tym że instalowane jest na komputer prosto a nie do firefoxa, zwie się Firefox Ultimate Optimizer i po jego odpaleniu lekkość przeglądarki przebija wszystkie pozostałe kilkudziesięcio/kilkuset krotnie - 300-400 kB. Także wiesz.... :wink:

A poza tym, używam Safari 4, Firefox 3.0.7 i od czasu do czasu IE8, ale z Operą 10 i Chrome 2.0 nie miałem za wiele styczności, więc nie oceniam czegoś, czego nie znam.

(Danielm86) #3

najbezpieczniejszą przeglądarką jest Opera. Najmniej luk. Posiada też najbezpieczniejszy menadzer haseł. Do tego przechodzi wszystkie testy zgodności.

Nie instaluje kontrolek AvtiveX. Siedzę już 4 lata na Operze i do tej pory nie miałem powazniejszych problemów s wirusami czy spyware. Aha co do Filtru zawartości. Mozna wwalić te z Adblocka do Opery. Niektóre adresy trzeba zmodyfikowac.

-- Dodane 18.03.2009 (Śr) 11:48 --

najbezpieczniejszą przeglądarką jest Opera. Najmniej luk. Posiada też najbezpieczniejszy menadzer haseł. Do tego przechodzi wszystkie testy zgodności.

Nie instaluje kontrolek AvtiveX. Siedzę już 4 lata na Operze i do tej pory nie miałem powazniejszych problemów s wirusami czy spyware. Aha co do Filtru zawartości. Mozna wwalić te z Adblocka do Opery. Niektóre adresy trzeba zmodyfikowac.