Wydajność różnych kart graficznych przy tym samym procesorze


(Starchris) #1

Mam pytanie odnośnie wydajności komputera w grach przy różnych kombinacjach karty graficznej. Załóżmy, że komputer ma procesor Intel Core 2 Duo E8200 (2x2.6 GHz, 6 MB, 1333). Czy ma to duże znaczenie jaką kartę graficzną posiada komputer jeśli chodzi o wydajność w grach. Komputer wyposażony w powyższy procesor i kartę graficzną GF 8600GT obsłuży np. GTA IV czy Metro 2033 na średnich detalach. A gdy np zamienimy tę kartę na np. GTX 580 to czy wtedy te gry pójdą na wyższych ustawieniach graficznych pomimo tego samego procesora.

Uogólniając chodzi mi o to, czy mając do dyspozycji lepszą kartę graficzną gry będą chodzić płynnie na wyższych ustawieniach pomimo tego samego procesora.


(Jaromir Zurawski) #2

Tak, ale ten procesor będzie ograniczał kartę pokroju tego GF'a.


(Starchris) #3

Czyli gry będą chodzić płynnie na wyższych ustawieniach ale karta graficzna będzie mogła dać z siebie tyle ile maksymalnie będzie jej mógł dać procesor. A czy duża będzie różnica w możliwości grania na wyższych ustawieniach graficznych pomiędzy tymi kartami ale cały czas z tym samym procesorem. Pytam się tak ogólnie żeby mieć tak na oko jakiś punkt odniesienia.


(system) #4

Będzie duża różnica między kartami, które podałeś, mimo że GTX 580 nie wyzwoli pełnej mocy przy tym procesorze. GF 8600 to słabiutka karta starej generacji, natomiast GTX 580 to karta z najwyższej półki, na której pójdą wszystkie najnowsze gry na full detalach mimo pewnego ograniczenia mocy karty przez core 2 duo E8400


(Jaromir Zurawski) #5

Podkręć procka i będzie dobrze.


(Starchris) #6

Dziękuję wszystkim za informację i za rozjaśnienie sytuacji. Pozdrawiam !!