Wydajność w grach

Witam,

Panowie, na ile macie doświadczenie z przesiadką z Celeron D na Core2 Duo? Chciałbym podnieść wydajność w grach (GeForce 7600GS) i zastanawiam się na ile mi w tym by pomógł nowy procesor.

Pozdrawiam

Z Celarona na Core 2 Duo , pomoże o wiele.

Tutaj bym polemizował, bo wtedy procek będzie dobry, ale karta znowu dosyć słaba.

W grach (chyba że nie masz zamiaru grać w nowsze gry) liczy się najpierw grafika, następnie ram, a na końcu dopiero procek.

Oczywiście nic nie może być na tyle słabe, żeby ograniczało resztę sprzętu.

Naturalnie nie mam zamiaru się sprzeczać że c2d nie jest lepszy od celerona, bo to oczywiste że jest dużo lepszy, ale nie sądzę żebyś z tą kartą wykorzystał w pełni moc tego procka.

btw // ile masz ramu ?

Zapewne będzie mieć 512-1024, nie ma co tu dodawać, tylko zgodzić się z WizZz’em. Karta nie jest też jata zła, a koszt kupna nowej to też niezły wydatek. A jeśli już będziesz chciał to poczekaj do stycznia jak 8800 GT stanieje do ok 800zł.

Tu bym się nie zgodził do końca, bo GF 7600 GS jest kartą dosyć przyzwoitą i z pewnością Twój obecny procesor ją ogranicza.

Sidhmor, na karte nie moge złego słowa, sprawuje się naprawdę dobrze. Ramu faktycznie mam 1GB, ale nawet jakbym chciał dołożyć, to nie jest to taka droga rzecz jak procesor. Gram właściwie w dwie gry - Live For Speed, gdzie wszystko chodzi idealnie, nawet na najwyższych detalach i rozdzielczości, a druga to TDU, a tu sami wiecie jak to wygląda :slight_smile: Tzn chodzi płynnie (w miarę) pzy 1280x1024 AAx2, ale jeśli można to poprawić to dlaczego nie?

Karty nie wymienie na lepszą, gdyż ogranicza mnie AGP :slight_smile: Ale twierdzicie, że bardziej podniosę wydajność dokupując RAM? Dla mnie to byłoby lepiej, jest to tańsze rozwiązanie :wink: Ale jest też opcja, że kupię to i to, tylko właśnie nurtuje mnie fakty, czy różnica będzie zauważalna (Celero D naprawdę zaskoczył mnie wydajnością - podkręcony na 3,91).

a jaką masz mobo ??

ASRock ConRoe865PE, ale wlasnie zakupilem nowy procesor i wszystko dziala znakomicie. Mozna powiedziec, ze zrobilem eksperyment, gdyz producent nie podaje ze owa jednostka bedzie dzialac z ta plyta, a smiga bez problemu. Wybralem Core2 Duo E4500. W grach wyrazne przyspieszenie, moglem przejsc na AA4 i dziala o niebo szybciej niz poprzednio na AA2. Otworzylem tez filmy HD w pelnej rozdzielczosci i o ile na Celeronie D tez dzialaja, ale tylko do momentu kiedy zaczyna sie prawdziwa akcja. A tutaj nawet nie bylo zajakniecia. Wszystkim polecam przesiadke jesli maja taka mozliwosc. Przyspiesza rowniez Adobe Flash CS3. Dla mnie wiekszy komfort pracy i zabawy. Dzieki wielki za mobilizacje.

Pozdrawiam