Wydajność w Viście

Witam. Mam wynik we właściwościach 4,5 czy to dobry wynik ???

mój sprzęt : Intel C2D E4300 , 1 GB/800 , GF 7600GS , 250 GB Sata II/16MB , Gigabyte 650i

Maksymalny wyniki to 5.9 więc sam sobie odp. jaki czy dobry czy zły :slight_smile:

lepiej sprawdź szczegóły tego wyniku (który element zaniża końcowy wynik)

Dziwne, C2D E4300 w viście otrzymuje 4,8 a twoj zestaw jest poniżej tego.

gdzie to sprawdzacie w viście?

Ja kupiłem kila miesięcy temu zestaw z Vista Home Premium, nie wymieniałem ani jednej części a mój wynik to 2.9. “Dzięki temu” Aero mi nie działa.

Windows Experience Index - co nam to mówi? :

http://pclab.pl/art27624.html

LOL, to mi z powodzeniem na Sempronie 2300+, 256mb ddram i gf2mx400 działał Beryl o dużo większych możliwościach (co prawda teraz ograniczyłem się tylko do kostki i “trzęsących” się okienek), a Tobie na takim sprzęcie, nie chce Aero hulać? zadziwia mnie ta Vista :lol:

untitledle1.th.jpg

do FREEDOM:

Fanboje linuxa (oczywiscie ci UBERPRO co uzywaja gadzeciarskiego beryla na kompach-szrotach - gdzie ci userzy linuxa co jada na konsoli ??? może ty konsoli nie widziałeś ^^) nigdy nie przestaną wrzucać swoich 3 groszy na vistowe fora… co ci po berylu tak naprawdę ??? Nie widziałem żeby jakiś user VISTY wchodzil na fora linuxowe i pieprzył offtopicowo jaka to VISTA jest super.

reasumujac - nie chcesz wydawać kasy na płatny system i nie chcesz / lub nie możesz upgradować kompa - OK - ale linux chyba nie rywalizuje z windowsami wyglądem :>

laptop dell

procesor intel core duo 1,86

2G RAM

vista home basic

mój wynik 3,7

@ Roder ,

napiszę Ci tak:

jeśli chodzi o GNU/Linux uważam się za początkującego. Windows Xp (zresztą oryginalny, jeśli chodzi Ci o tą kwestię) siedzi u mnie na dysku, bo chcę mieć system, który jest najpopularniejszy, na który wychodzą również ciekawe aplikacje, mimo tego, że naprawdę mało z niego korzystam. konsolę widziałem i w niej nie raz już pracowałem. środowiska graficzne (szczególnie te popularniejsze) już są na tyle rozwinięte, że praktycznie wszystko można zrobić bez używania konsoli (ale to chyba dobrze? nie bardzo wiem o co Ci w tej kwestii chodzi), ale nadal nie wszystkie (czynności).

jeśli chodzi o OT, jakbyś nie zauważył podałem link to ciekawego artykułu, dotyczącego Windows Experience Index (a o tym jest temat, prawda?).

swoje 3 grosze wtrąciłem, owszem. jednak nie jako “fanboj” Linuksa, a jako użytkownik obu systemów, który co nieco jeszcze dostrzega. napisałeś: " linux chyba nie rywalizuje z windowsami wyglądem". owszem, ja się z tym zgadzam, jednak mi w wypowiedzi chodziło konkretnie o gigantyczne, z nieba wzięte wymagania Aero. moja wypowiedz była ironiczna, bo jakaż mogła by być? toż to jest śmiech na sali. ale czy tak naprawdę nie mam racji? Beryl przy dużo większych możliwościach, ma kilkakrotnie mniejsze wymagania od Aero. i jeszcze raz powtarzam, nie piszę tego jako fanboj Linuksa, a jako zwykły user. Ty tego nie zauważasz?

pozdrawiam.

no niestety na wymagania nie mamy wplywu ale czy sa takie straszne ??? moja grafa ma ocene 4,4 jesli dobrze pamietam a można ja kupic za niecałe 200 zl… ogólnie mój sprzęt jest tzw. entry lvl a mimo wszystko oceny wszystkie miedzy 4-5,5.

Wiec myslisz jak wiekszosc z nas polskim kategoriami bo komp do visty na zachodzie to taniocha (sam mialem jeszcze niedawno semprona 3000+) i tam jak cos wolno chodzi to wymieniasz kompa i tyle

A beryl jest pisany pod OPENGL ktore ma mniejsze wymagania niz DX

I ostatnia kwestia - VIsta tak jak XP bedzie pewnie używana z 5-7 lat.Pamietasz jakie byly kompy jak wyszedl XP ? polacy mieli celerony i 128 ramu i narzekali ze slabo chodzi - a po 2-3 latach ?

Ja kupilem viste nie dla jakiegoś tam aero które mam daleko w d… - kupilem bo byla tansza 200 zl niz XP PRO :slight_smile:

BTW. Dobrze ze nie jesteś zaślepionym fanbojem he he :stuck_out_tongue:

To może ja dodam coś od siebie. Ten indeks wydajności ni jak się ma do sprawdzenia wydajności kompa. Pokaże to na swoim przykladzie. Kiedy używałem sterów WDDM Microsoftu mój cząstkowy wynik wydajności w grach i grafice biznesowej wynosił 5.1 mam GeForce 7600 GS Asusa 512 Ram. W sumie nie źle niby komp górna pułka :smiley: Po zmioanie sterów na stery Nvidii wynik spada do 4.7. Dziwne? Pisząc dalej mój proce C2D E6300 wynik ma 5.4 i niema znaczenia czy chodzi na orginalnym zgarze czy o 1 GHz większym A najśmieszniej moim zdaniem ten indeks ocenia Ram. Mam 2 Giga i wynik 5.9 czyli maksymalną ocene jaką można uzyskać. Aco ż użytkownikami którzy mają 4 Giga Ramu? Też dostaną 5.9 :smiley: Dlatego moim zdaniem ten indeks ni jak się ma do sprawdzenia prawdziwej wydajności kompa

ram wcale nie ma wpływu na wynik mam 4gb w dualu geil ultra 800 tylko składowa wszystkich komponentów zobacz co najbardziej ci zaniża wynik i bedziesz wiedział

mam tylko 5.5 ale to i tak niźle :evil:

Mój wynik to 5.7, najsłabszy z tego testu jest dysk i procesor :smiley:

Te cyferki do MS mozna sobie włożyc,liczy sie żeczywista wydajność.

Tu roznice XP i Vista dla gracza

http://www.tuneupc.bnx.pl/readarticle.php?article_id=14