Wydajność zintegrowanej karty graficznej

Witam,

Wątpię. Jeśli chcesz zwiększyć ilość pamięci graficznej (co niekoniecznie musi się przełożyć na wydajność!) poszukaj w BIOSie/UEFI. Niektóre dają możliwość zmiany ilości pamięci przydzielonej dla grafiki.

Zintegreowana karta graficzna ma słabą wydajność i nie ma własnej pamięci,zabiera ileś ramu komputera,do czegoś więcej musi być normalna karta graficzna,taka do której Photoshop ma wsparcie.Zintegrowana grafika jest tylko do prac biurowych i żeby pulpit Windows się wyświetlał,dedytokowane są karty NVIDII.Dodanie ramu do komputera zwiększy wydajność w ten sposób,że komputer będzie mógł więcej wczytać do pamięci,nie spowoduje to dużego skoku wydajności samej karty graficznej tylko wydajności systemu

Wydajność w Photoshopie? Jasne, można dorzucić normalną kartę graficzną - w zależności od zastosowań oraz tego, z której wersji PS-a korzystasz. Rzuć okiem: http://www.purepc.pl/oprogramowanie/jakie_korzysci_daje_akceleracja_gpu_test_w_kilku_programach?page=0,6 oraz http://www.purepc.pl/oprogramowanie/jakie_korzysci_daje_akceleracja_gpu_test_w_kilku_programach?page=0,7 <- jak widać, zysk jest. Przy czym jest to pewny wydatek, bo R7 260X kosztuje około 450 złotych, a GTX 750Ti około 550 złotych.

Opiszę sytuacje :slight_smile: