Wydajność


(Morgrabia666) #1

Witam mam takie małe pytanie, a mianowicie: czy jest jakaś duża różnica o ile jakaś jest w wydajności komputera jak procesor ma 40 stopni a nie np 35?

Bo zazwyczaj miałem tak do 35max a po zmianie wentylatora mam 40-42 i tak mnie to zaciekawiło...


(ixrw0w) #2

Nie, a skąd takie wnioski?


(Morgrabia666) #3

Nie wiem tak jakoś, bo widziałem, że niektórzy mają temp. np nie cale 20 stopni i starają się ją zbić jak najniżej:)


(Krispal) #4

jak podkręcają to zbijają czyli podkręcanie=zbijanie /temperatury/ podkręcanie+dobre chłodzenie=wysoka wydajność/oczywiście dużo zależy od sprzętu jakim dysponujemy/


(Kobi2520) #5

lol, zmień wiatrak spowrotem na stary :-o mniej celsjuszy=lepiej dla kompa, wieksza żywotność podzespołów, jeżeli schłodzisz proca to automatycznie spadnie też temp płyty głównej


(Morgrabia666) #6

Ale tamten stary bardzo głośno chodzi a komp od prawie 7 lat idzie całymi dniami i jedyne co się zepsuło w nim to wiatraczek :stuck_out_tongue_winking_eye:

Więc on już się dość wysłużył, i za niedługo będzie z niego złom, więc nie musi długo działać już :stuck_out_tongue_winking_eye:


(Kobi2520) #7

no chyba że... ale ja nie widze powiązania między temp proca a wysajnością, no chyba że ten bedzie przekraczał 60 stopni to ssie będzie strasznie ciął i resetował :smiley:


(Morgrabia666) #8

Dziękuje wam bardzo za odpowiedzi :stuck_out_tongue: Zostanę przy tym nowym ponieważ w końcu komputera nie słychać na pół domu :slight_smile:


(Agatonster) #9

kaiser997 ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.