Wydajny laptop za 3000-4000 pln

Witam was.

Poszukuję laptopa do gier, grafiki oraz obróbki wideo w przedziale cenowym podanym powyżej. Bardzo proszę NIE proponować laptopów Lenovo, gdyż miałem już dwa laptopy od lenovo i nie byłem z nich zadowolony.

Jako że pomogliście mi już przy wyborze dysku SSD do mojego Acera oraz smartfona , to mam nadzieję, że równie dobrze mi doradzicie ws. laptopa.

Na oku mam HP Omen 15 oraz Acer Nitro 5 (lub Aspire 7, ale nie mogę coś wiarygodnego sklepu znaleźć aby go kupić), a także Dell Inspiron 7755 (nie jestem pewien czy taki był numer). Ale nie wiem czy to jest dobry wybór, nie znam się aż tak na tym.

PS. Jedna mała uwaga, bardzo bym prosił również nie oferować mi sklepu X-Kom.

Pozdrawiam!

Na pewno unikaj Acerów. Laptopy z tych serii mają wady konstrukcyjne, zresztą miałem z nimi do czynienia gdy kupowałem swojego laptopa i były strasznie dla mnie liche. Do wyboru masz MSI GV62, czy GL62 z GTX 1050. HP OMEN też nie jest złym wyborem, zwłaszcza, że wersja z 2017 roku z GTX 1050 została trochę dopracowana. Oczywiście mam na myśli modele z dyskiem SSD na pokładzie, bo Windows na HDD 5400 to mordęga.

1 polubienie

Przydały by mi się linki bo jak szukam MSI z dyskiem SSD do 4k to niczego nie znajduję, pewnie z samego faktu, że dysk SSD jest obecny cena rośnie o 700pln… W ogóle ceny w Polsce są fajne, w Czechach albo na Słowacji te same modele kosztują 500zł taniej. Podrzucę link jak jeszcze raz znajdę te oferty zagraniczne, za granicą można taniej sprzęt kupić tylko nie wiem jak z wysyłką. To już lepiej kupię ze zwykłym dyskiem i sobie przełożę SSD z drugiego laptopa.

Niemniej jednak moje pytanie z pierwszego postu nadal jest akutalne.

X-kom ma wersję z 4GB VRAM karty graficznej i większym dyskiem SSD jakby co…

Na allegro dorzucają parę gratisów - pierdoółki. Ogólnie X-kom miał zawsze najbogatsza ofertę laptopów.

1 polubienie

Faktycznie oferta X-Komu wygląda najlepiej, ale nie odważę się od nich zamówić. Za duża znam osób, które się przejechały na kupowaniu z tego sklepu, co rusz to słychać jakieś afery.

Niemniej, dziękuje za te propozycje.


W tej cenie laptopa dla “gracza” ? Nie da się kupić
System ? 2x8GB DC ?
15,6" to “piekarniki” (throttling) .

1 polubienie

Dobra, to może rozszerzmy ramy cenowe do 4500-5000 jeśli to zrobi jakąkolwiek różnicę.

Znalazłem coś takiego



Nie musisz kupować w X-KOM . To jest obraz sytuacji ! Jeżeli pojęcie “laptop dla gracza” traktujemy w miarę poważnie tj. NVIDIA GEFORCE GTX 1050TI demonem wydajności grafiki nie jest , a SSD (NVME) jest warunkiem nieodzownym wydajności laptopa . HDD 5400rpm ? Reszta niech będzie milczeniem !

1 polubienie

Jak chłodzenie jest rozsądnie zaprojektowane to zjawisko throttlingu nie jest czymś oczywistym. Ew. nie ma pełnego boosta.

Receznja omawianego laptopa jednoznacznie wskazuje na brak takowego zjawiska. https://www.notebookcheck.pl/Recenzja-MSI-GV62-7RD.260080.0.html

Co do Ram to często trzeba się prosić o 2x8GB czy 2x4 GB - druga opcja jest nieekonomiczna gdy mamy tylko dwa sloty.

Kolejny bank najlepiej dołożyć samemu, bo sklepy nie są chętne do wymiany fabrycznych lub chcą dużych pieniędzy. Sam kupiłem laptopa 16GB RAM po czym okazało się, że włożono pojedynczy bank 16 GB. Mnie to lotto, w przyszłości kupię drugi do DC.

Poza tym GTX 1050 można nazwać poniekąd sprzętem dla gracza. Casualowego, ale jednak gracza.

W laptopie mam GTX 1050Ti. Radzi sobie nad wyraz dobrze gdzie nowsze tytuły to lekko łyka w wysokich ustawieniach.

Z jednym się zgodzę. Do grania minimum 17 cali. 15 to trochę mordęga. Osobiście mam ASUS GL753VE i bardzo sobie chwalę. W tej cenie masz jeszcze MSI GV72. Tyle że jednak głównie X-KOM ma w swojej ofercie ten laptop w akceptowalnej cenie. Co do X-KOM to nie jedyny sklep który dźwiga ze sobą negatywne opinie. Osobiście z nimi nigdy problemu nie miałem, ale obsłudze mięknie rura na dźwięk słowa “rękojma”. Wtedy załatwiają wsio ekspresowo.

1 polubienie

To mi się podoba, można sobie dobrać poszczególne podzespoły, włącznie z lepszym chłodzeniem oraz dwoma kościami RAM.

http://sklep.hyperbook.pl/laptop_customization.php?products_id=26121

Za 4500pln miałbym 1050Ti (powiedzmy, że wystarczy jak na moje wymagania), 16gb ram DDR4, matrca 17,3 procek i5 i dysk SSD.

Brałeś bez systemu, bo mi wyszło 4999?

1 polubienie

HYPERBOOK N87 [N870HK] GTX 1050 Ti

  • Montaż i testy konfiguracji: Profesjonalne testy wydajności podzespołów i jakości sprzętu
  • Ekran: 17,3" IPS Full HD 1920 x 1080, Matowy, 90% sRGB
  • Kalibracja ekranu: 0 Brak
  • Procesor: Intel Core i5-7300HQ 2.50 - 3.50GHz Turbo, 6MB L3 cache, HD 630, 14nm, 45W
  • Karta Graficzna: NVIDIAŸ GeForce GTX 1050 Ti 4GB GDDR5
  • Klawiatura: Podświetlana klawiatura z serii N - Układ US, Full Color LED
  • Pamięć RAM: 16 GB (2 x 8) DDR4 2400 MHz
  • Dysk SSD M.2: Samsung SSD 250GB 960 EVO NVMe M.2 2280 (odczyt/zapis; 3200/1500MB/s)
  • Dysk twardy 2,5": 0 Brak
  • Sieć Bezprzewodowa WiFi: Intel Dual Band Wireless-AC 8265 (802.11 a/c) M.2 WLAN + Bluetooth
  • Napęd: 0 Brak Napędu
  • System operacyjny: Windows 10 Pro OEM DVD PL
  • Instalacja systemu operacyjnego: 0 Brak
  • Pasta termoprzewodząca: Pasta termoprzewodząca Gelid GC-EXTREME na CPU oraz GPU (GRATIS !)
  • Układ chłodzenia: Standardowy układ chłodzenia
  • Custom BIOS logo: Domyślne logo HYPERBOOK podczas uruchomienia laptopa
  • Logo na klapie matrycy: Standardowe logo Hyperbook
  • Pakiety Gwarancyjne: Standard - 24 miesiące Door to Door [+Dożywotnie wsparcie techniczne]
  • Usługi serwisowe: Brak
  • Oprogramowanie Antywirusowe: Brak
  • Oprogramowanie Biurowe: Brak
    5157.00 zł
    https://www.x-kom.pl/p/125777-dysk-hdd-hitachi-1tb-travelstar-7k1000-95mm-7200obr.html

5157+239=5396 zł
5396-599=4797 zł bez systemu , ale za to : 17,3" , SAMSUNG 960 EVO 250GB NVME , RAM 16GB DC !!! i HDD 1TB 7200rpm HGST (SEAGATE ?)

15,6" i GTX 1060 ?

1 polubienie

Miałeś kiedyś wydajnego lapka do gier? Trochę mija się to z celem. Wydasz kasy na coś, co będzie niemiłosiernie szumieć przy większym obciążeniu, nie będzie wcale takie mobilne i wydajne w stosunku do ceny.

Do obróbki wideo i grafiki to będzie się lepiej nadawała pierwsza lepsza stacjonarka z dobrym monitorem i CPU.

Jeżeli już idziesz tą jednokierunkową ślepą drogą to celuj w Hyperbooka. (chociażby tego powyżej)

1 polubienie

Kombinujesz jak koń pod górę

HYPERBOOK N87 [N870HP6] GTX 1060

HYPERBOOK N87 [N870HP6] GTX 1060
[!] - Ekran: 17,3" IPS Full HD 1920 x 1080, Matowy, 90% sRGB

  • Kalibracja ekranu: 0 Brak
  • Procesor: Intel Core™ i7-7700HQ 2.80 - 3.80GHz Turbo, 6MB L3 cache, HD 630, 14nm, 45W
  • Karta Graficzna: NVIDIAŸ GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
  • Klawiatura: Podświetlana klawiatura z serii N - Układ US, Full Color LED
  • Pamięć RAM: 8 GB (1 x 8) DDR4 2400 MHz
  • Dysk SSD M.2: 0 Brak
  • Dysk twardy 2,5": HDD 1TB HGST Hitachi, 7200 RPM, 32MB cache, 9.5mm
  • Sieć Bezprzewodowa WiFi: Intel Dual Band Wireless-AC 8265 (802.11 a/c) M.2 WLAN + Bluetooth
  • Napęd: 0 Brak Napędu
  • System operacyjny: Windows 10 Home OEM DVD PL
  • Instalacja systemu operacyjnego: 0 Brak
  • Pasta termoprzewodząca: Pasta termoprzewodząca Gelid GC-EXTREME na CPU oraz GPU (GRATIS !)
  • Układ chłodzenia: Standardowy układ chłodzenia
  • Custom BIOS logo: Domyślne logo HYPERBOOK podczas uruchomienia laptopa
  • Logo na klapie matrycy: Standardowe logo Hyperbook
  • Pakiety Gwarancyjne: Standard - 24 miesiące Door to Door [+Dożywotnie wsparcie techniczne]
  • Usługi serwisowe: Brak
  • Oprogramowanie Antywirusowe: Brak
  • Oprogramowanie Biurowe: Brak

5298 gdzie masz już GTX 1060. Zostaje ci tyko zakup SSD w przyszłości, a za 5450 masz już SSD 120 ADATA XPG + HDD 5400.

@Domker
Ale stacjonarki nie zabierzesz w podróż czy na wyjazd na wakacje gdy pogoda się zepsuje. Osoby wybierające laptopy do gier raczej są świadome szumienia, a laptopy z grafiką max GTX 1060 nie są wcale takimi kobyłami i jednocześnie nie maja problemów z temperaturami. Trzeba tylko dobrze się rozejrzeć.

Tak jak ja pytałem jakiś czas temu o laptopa do gier. Pierwsze co to dostałem “poradę” olej laptopa, kup stacjonarkę. Problem w tym, że drugiej stacjonarki ja nie potrzebuję, a z możliwości laptopów zdaję sobie sprawę. Chcąc laptopa do grania trzeba zrobić porządne rozpoznanie wśród testów i użytkowników, a nie wśród ludzi, którzy laptopy gamingowe widzieli tylko na wystawie na IEM z GTX 1080 SLI pod maską. Mój GL753VE ma ok 3 KG. Nie wyklucza to wcale jego mobilności.

1 polubienie

Ja wziąłem opcję tylko z jednym dyskiem SSD oraz bez Windowsa bo mam swojego. Wziąłem też zaawansowany układ chłodzenia. Wyszło 4486zł.

To nie jest jakaś zabójcza cena. Aktualnie w dobrej cenie jest Hyperbook MK55 PULSAR
Matryca FULL HD IPS matowa całkiem niezła, przyzwoite wykonanie, podświetlana mechaniczna klawiatura, miejsce na dysk SSD m.2, dobra wydajność, niezłe chłodzenie. Minusem jest bateria.

Acer Aspire 7 i7-7700HQ/8GB/1000/Win10 GTX1050Ti
Matryca FULL HD matowa IPS, solidne aluminiowe wykonanie przy tym stonowany design nie jest typowo gamingowy, podświetlana klawiatura na biało, miejsce na dysk SSD m.2, przyzwoite głośniki, system w cenie. Plusem jest uczciwy stosunek ceny do wydajności.

Dell Inspiron 7577 i5-7300HQ/8G/256/Win10 GTX1060
Matryca FULL HD IPS, solidne wykonanie ciekawy design, GTX1060 6 GB, podświetlana klawiatura, dysk SSD PCIe szybszy od tradycyjnych M.2, duża liczba złączy w tym Thunderbolt 3, dobra kultura pracy dobry serwis gwarancyjny od Della.

1 polubienie

5396-599=4797 zł bez systemu , ale za to : 17,3" , SAMSUNG 960 EVO 250GB NVME (tylko 370 zł !) , RAM 16GB DC !!! i HDD 1TB 7200rpm HGST (SEAGATE ?)

15,6" i GTX 1060 ?

1 polubienie

Acer Nitro 5 z plecakiem predator za 400 zł za free


Intel Core i5-7300HQ (4 rdzenie, od 2.5 GHz do 3.5 GHz, 6MB cache)
8 GB (SO-DIMM DDR4, 2133MHz)
Ekran IPS
NVIDIA GeForce GTX 1050Ti
Windows 10 Home PL
Podświetlana klawiatura

1 polubienie

Dziękuję wszystkim za propozycję. Zdecydowałem, że postawię jednak na Hyperbooka, tym bardziej, że dużą część parametrów sam mogę wybrać.

Jeśli chodzi o cenę to wyszło mi 5,5k i tyle zamierzam zapłacić. Jeszcze chyba się nie zdarzyło tak żebym nie przekroczył założonego budżetu, ale wynika to z mojej ograniczonej wiedzy na temat sprzętu, tak sądzę.

Jak zawsze można było na was liczyć.

Dziękuję i pozdrawiam. Temat do zamknięcia, choć jeśli ktoś ma jeszcze jakieś ciekawe propozycje to może także je podać, może przydadzą się także innym użytkownikom.

Którego Hyperbooka i w jakiej konfiguracji, bo widziałem tutaj kilka?