Wydajny laptop za 3000-4000 pln

Ten: http://sklep.hyperbook.pl/laptop_customization.php?products_id=26121

A co zamierzam kupić, skopiuję tutaj po prostu te opcje:

17,3" IPS Full HD 1920 x 1080, Matowy, 90% sRGB
Intel Core i5-7300HQ 2.50 - 3.50GHz Turbo, 6MB L3 cache, HD 630, 14nm, 45W
NVIDIAŸ GeForce GTX 1050 Ti 4GB GDDR5
32 GB (2 x 16) DDR4 2400 MHz
Podświetlana klawiatura z serii N - Układ US, Full Color LED
Samsung SSD 250GB 860 EVO M.2 2280 (read/write; 550/520MB/s) Hyperbook Poleca!
HDD 1TB SATAIII, 2,5", 5400RPM, 7mm Hyperbook Poleca!
Intel Dual Band Wireless-AC 8265 (802.11 a/c) M.2 WLAN + Bluetooth
Zewnętrzna Nagrywarka DVD USB
Pasta termoprzewodząca Thermal Grease Diamond na CPU oraz GPU
Zaawansowany układ chłodzenia + Gwarancja Premium 36 miesięcy na laptop Hyperbook Poleca!

Osobiście wolałby wziąć tego z GTX 1060:
http://sklep.hyperbook.pl/laptop_customization.php?products_id=26305

Różnica tylko taka, że zamiast 32 GB RAM (nie wiem po co tyle, jeżeli nie korzystasz z profesjonalnych programów graficznych) bierzesz na razie 8, a kolejne 8 dokupisz później do DC. Laptopy trudno jest upgradować i karty graficznej na lepszą nie wymienisz, ale RAM dołożyć możesz. W dodatku masz i7 7700, a nie i5 7300. Wg mnie lepszy Deal.

1 polubienie

Rzeczywiście bardzo dobry pomysł żeby wziąć ten drugi. Tak czy siak ja ofertę zakupu i tak złożę dopiero za jakiś czas. Ale masz rację.

PS. A to zaawansowane chłodzenie nie będzie wskazane do kupienia? Bo może lepsze takie niż zwykłe?

Zaawansowane chłodzenie od standardowego różni się tylko tym, że zaawansowane jest dodatkowo polerowane.

Ah, dzięki, czyli wolniej na nim osiada kurz? Czy to tylko podpucha żeby wyżebrać trochę więcej kasy od kupujących?

Nie! Polerowana jest powierzchnia styku chłodzenia z procesorem, skutkuje to lepszym odprowadzeniem ciepła. Pomiędzy chłodzeniem (radiatorem) a procesorem dodatkowo nakładana jest jeszcze pasta termo-przewodząca.

1 polubienie

To całkiem niezła opcja, ją też można by wziąć do zestawu powyżej.

Opłacalna bo masz do tego rok dłużej gwarancji

1 polubienie