Wydruk koloru czarnego jest brązowy

Hej

Niedawno trochę zaschła mi głowica w drukarce Canon ip 1500. Na allegro kupiłem udrażniasz. Po udrożnieniu głowicy wszystko było ok.

Ale mam problem z tuszem czarnym… On nie jest czarny tylko brązowy!!. Akurat muszę mieć czerń bo mam do wydruku dużo rysunków które mają elementy czerni, nie może być niestety brąz :expressionless: :expressionless: . Czym to może być spowodowane?? może udrażniacz zareagował chemicznie z czarnym?? bo reszta kolorków jest w porządku…

Z tego co mi się wydaje przed zatkaniem dysz było ok. na tym samym paperze…

Może kartridż powinien być suchy przed włożeniem tuszów???.

Może ktoś z was miał taki problem??

Proszę o jakieś porady…


Kiedyś przeglądałem foldery systemowe ( z nudów :P) i natknąłem się folder gdzie były kolory do drukarki zapisane w jakimś formacie :confused:

Czy można ściągnąć z internetu więcej kolorów niż są w folderze?? Aby drukarka obsługiwała więcej kolorów???

Proszę o odpowiedz na te 2 pytanka

z góry serdecznie dziękuje za pomoc.

na 99% tak się stało, nie wiem jak używałeś tego środka, jest szansa że tylko na dole kartridża jest brąz a wyżej już normalny tusz. generalnie nie poleca sie używać takich preparatów, a dlaczego to sam już sie przekonałeś

nie można, drukarka obsługuje tyle kolorów na ile pozwalają jej zdolności mieszania 3 podstawowych barw

Ja tą drukarkę udrażniałem już z 5 razy. i za każdym razem było w porządku…

  1. Najpierw kartridż namaczałem w tym płynie…

  2. Trochę tego udrażniacza wlałem do kartridża tam gdzie jest miejsce na tusz czarny. A potem na tym płynie wydrukowałem kilkanaście stron z czarnymi elementami.

Można coś z tym tuszem jeszcze zrobić??

nie można tego brązu wypłukać jakoś??

Dodam tylko, że gdy dusze przetrze się szmatką kolor czarny jest. Tylko pod czas wydruku robi się brązowy…