Zmiana szerokości nowego forum - css dla Stylish [wydzielone]

http://www.neowin.net/forum/

Skaluje na, chyba, 98%, też jest na IPB 4, myślę, że to kwestia dostosowania i tyle.

Czekamy na fixa…

 

Dlatego może opcja wyboru szerokości strony to dobry pomysł. Na serwisie ciężko to zrobić, bo tam są bardziej skomplikowane treści, ale na forum prościej. Będziemy o tym pamiętać.

Czytanie newsów w takiej formie to nie jest aż tak zły pomysł, bo tutaj zazwyczaj mamy dużą treść tekstu jednym ciągiem. Ale na forum jakieś 90% pewnie postów to jest max parę zdań, formatka postu zajmuje więcej miejsca niż treść. I później strona robi się strasznie długa i człowiek czuje dyskomfort jak musi tak dużo scroolować pustej treści :P.

Co za problem sobie samemu wyskalować.  Mnie ta szerokość pasuje - tym bardziej że stare forum też miałem wyskalowane, nawet tego problemu nie zauważyłem :stuck_out_tongue:

Napiszę wprost - jeśli modne stanie się wrzucanie zdjęć z twarzą wysmarowaną gównem, to zacna redakcja też zacznie to robić?

Kluczem do sukcesu nie jest robienie tego, co jest w modzie, lecz TEGO CO JEST DOBRE. Do niedawna mieliście dobre forum, poprzednie zmiany kosmetyczne wyszły na plus - były sensowne i nieprzesadzone, liczyłem, że tak już zostanie no ale niestety i DP zaczyna dopadać “robienie zmian bo wszyscy je robią mimo, że nie są potrzebne”. Teraz jest tu naprawdę bezsensownie brzydko i nieprzejrzyście że aż odechciewa się patrzenia w ekran. To naprawdę zbędny krok i obawiam się, że może być jednym z gwoździ do trumny bo na forum ma być przyjemnie i przejrzyście, a obecny wygląd zniechęca.

Co do skalowania, to ustawiłem sobie w Firefoxie w rozszerzeniu zoom page - tryb zooma - dopasuj do szerokości + właściwy stronie. Tak to wygląda: http://prntscr.com/8mo5sr

Jak przyspieszy ładowanie podstron, to będę klaskał.

tak samo by to wyglądało jak byś zrobił ctrl+kółko:P

Tylko że to rozwiązanie powiększa wszystko, łącznie z grafikami i czcionką.

Rozwiązanie powinno działać w zależności od rozmiaru ekranu a nie jego rozdzielczości :wink:

No właśnie, dlatego min-width nie powinno być podane w pixelach ;).

Właśnie nie zbyt, min-width powinno być w pixelach. Gdyż na małych rozdzielczościach się rozjedzie.

Max width powinno być procentowe dla standardowych ppi, jednak w wypadku dużych znów nie widzisz co gdzie pisze. To wcale nie jest takie proste jak się wydaje, powinno być skalowanie. Jednak każdy sobie może powiększyć więc na razie problemu nie ma, puki są ważniejsze bugi do poprawki - np odświeżanie sb ;)

A wybacz, chodziło mi o max-width właśnie. O jednym myślałem a drugie napisałem. Wiem że są inne problemy ale z drugiej strony wiem że dorzucenie buttona do którego podepnie się małe wywołanie js który będzie przełączać max-width to naprawdę jest 5 min roboty (być może przy silniku forum trochę więcej, ale na pewno i tak zajmuje to mało czasu). Można go na przykład dodać obok Nowe posty.

Mój przypadek jakiś inny bo w tym samym czasie zmieniła się wielkość stron na WP, Interii, DP, mam W7 i Ie11.

Zrobiłem przywracanie systemu do 30.09 i problem zniknął.Forum znowu zajmuje cały ekran.Jest pięknie tylko zbyt jaskrawo

i nie działa kopiuj/wklej ale to już od dawna.

korzystając z Opery 12.17 mam to szczęście, że jest tam natywna opcja dopasuj do szerokości co poszerza forum bez drastycznego powiększania całości… ale nadal nie udaje się uzyskać zajęcia całej szerokości (a mam tylko 1366x768 na 15,5") ale również mam nadzieje, że coś zostanie z tym zrobione bo jednak lepiej było mieć zajętą całą szerokość :slight_smile:

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.