Wygaszacz ekranu

(jakubcjusz) #1

Witam

Oto mój problem: Ostatnio przestał mi działać wygaszacz ekranu w WinXP. Wprawdzie mogę go podejrzeć w Właściwościach Ekranu, ale niestety nie włącza się automatycznie po upłynięciu określonego czasu. Czy ktoś wie, jak sobie poradzić z tym problemem?

(Kosior6) #2

A spróbuj na chwilę całkowicie wyłączyć wygaszacz, uruchom ponownie komputer i wtedy włącz jeszcze raz. Powinno pomóc, ale powiem szczerze, że z takim problemem się jeszcze nie spotkałem...;]

(Agatonster) #3

jakubcjusz

Dokąd Ci się nie wyjaśni z wygaszaczem, możesz utworzyć skrót wygaszacza na Pulpicie, co pozwoli Ci uruchamiać wygaszacz natychmiast kiedy zechcesz.

PPM na pulpit -Nowy - Skrót - Przeglądaj - folder C:\Windows\System -w polu Nazwa pliku wpisz *.SCR - Dalej - wpisz nazwę skrótu jaki chcesz i Zakończ.

Zobacz jeszcze fix na brak wygaszacza

Pozdrawiam

(jakubcjusz) #4

kosior6 -> Niestety nic to nie dało. Ja już miałem raz ten problem - pomogła reinstalacja systemu. Problem jest o tyle palący, że wygaszacz jest zespolony z Avast'em (podczas wygaszacza sprawdzany jest dysk twardy i tworzona baza bezpieczeństwa). Co ciekawe, w innych profilach działa!

agaton -> dzięki za radę. Ta strona niestety nic mi nie dała, ale pomysł z wygaszaczem na pulpicie jest póki co najlepszy.

(Agatonster) #5

A to sprawdziłeś ?

Pozdrawiam

(jakubcjusz) #6

A to sprawdziłeś ?

Tak. Niestety to nie to...

Złączono Posta : 15.02.2007 (Czw) 15:30

Znalazłem!

Otóż problem ten (jak i problem z utratą focus'a okienek) powoduje program Spamihilator. Zainstalowałem łatkę i wyłączyłem aktualizacje automatyczne i teraz wszystko działa.

Dzięki wszystkim za rady!