Wygląd XP

Potrafię zainstalować nowy theme, jednak mam pytanie, gdzie wgrać te paczki z ikonami, jak wgrać te tollbary, żeby doslownie wszystko zmienilo sie w systemie. Dokladnie chodzi mi np. o taki wygląd na przykład http://stefanka.deviantart.com/art/Long … at-7631106. wiem, że są już takie tematy, ale tam jest o radzeniu sobie przy pomocy programów, a ja chciałabym to zrobić ręcznie. dzieki z góry za pomoc

nj_ , tzn jak chciałbyś to zrobić ręcznie? Powgrywać wszystko to folderów systemowych ,czy co?

tak, a jeśli za pomoca jakiegoś programu to tak łopatologicznie - jasno i prosto

Ikony: jeśli masz je pliku dll, najprościej będzie podmienić go w plikach systemowych - oryginalny plik to C:\WINDOWS\system32\shell32.dll (radzę zostawić kopię - w końcu te nowe ikony mogą Ci się kiedyś znudzić). Możesz też zmienić nazwę nowego pliku na np. shell32a.dll i dodać go obok, albo zostawić go gdziekolwiek, a potem zmienić ikony po kolei, co trwa dłużej, ale daje Ci większą kontrolę nad wyglądem systemu i możliwość użycia ikon z obu plików na raz.

Hmm…, przychodzi mi do głowy jeszcze jedno rozwiazanie: użyć np. Crystal Clear. To program, który robi kopie zapasową zmienionych danych. Jeżeli zainstalujesz go, a w backupie (nie pamiętam dokładnie, gdzie się lokuje, ale przecież dasz radę znaleźć!) podmienisz plik, przy odinstalowywaniu powinien wstawić Twój plik zamiast oryginału, a całość zajmie kilka minut - tyle, że tej metody nie wypróbowywałam, zastosujesz ją na własną odpowiedzialność (choć myślę, że zadziała).

Ikony w pliku icl najprościej podmienić programem IconTweaker, który daje wspaniałe możliwości, np mieszania ikon z różnych miejsc w systemie, zapisanych w różnych formatach, dodawania nowych zestawów, miksowania zestawów wbudowanych w program…Jest jescze IconShop, ale już go nie wypróbowałam.

Ikony w pasku zadań - Y’z toolbar, też możesz wklejać do odpowiedniego folderu nowe zestawy i powiększać możliwości.

Kursory po prostu dokładasz do C:\WINDOWS\Cursors , zmieniasz przez Panel Sterowania, a gotowy zestaw zapisujesz. Bywają także z instalatorem (nie wiadomo, co Ci dorzuci do systemu), ew. w postaci pliku, który “rozmieści” je od razu gdzie trzeba (trafia sie bardzo rzadko).

Polecam też Twojej uwadze : aSkin i Folderico.

Jeśli czegoś nie dopowiedziałam, pytaj.

Życzę powodzenia.

P.S. później: Longhorn Inspirat to trochę więcej, niż theme (w gruncie rzeczy zawiera trzy różne style i dużo dodatków), zrobi za Ciebie wszystko od razu i da możliwość wyboru szczegółów. Proponuję przyjrzeć się szczegółom, np. gdzie rozmieszcza różne pliki, w jakim są zapisane formacie - przyda Ci się to następnych “przemeblowaniach”.