Wyjący wentylator, który to i jaki pomożecie dobrać? POMOCY


(Kamil Mielewczyk) #1

Cześc. Od początku jak kupieł NOWY komputer wyje mi strasznie jakiś wentylator podczas włączania kompa i np. podczas gier lub gdy na kompie jest dużo procesów. Czsami nawet trzeszczy. Z tego powodu iż nie mam możlwości zaglądnięcia do kompa (plomby ;[

Moim zdaniem to wentylator od grafiki ale nie jestem pewien. Tutaj daję raport z EVERESTA o miom srzęcie http://2fklasa.cba.pl/komp/report.htm . I teraz mam pytanie jeżeli to jest od grafiki czy lepiej wymienić całą kartę grafiki czy tylko ten wentylator.

PS: Nie piszcie, że moja karta graficzna to tandeta i te rzeczy bvo ja to wiem, proszę tylko o pomoc ... :wink:


(Goodprogram) #2

nie ma obrazków :?

lepiej zmień sam wentylator, wkońcu jest taniej niż cała karta jeśli nie chcesz jej wymieniać :stuck_out_tongue:


(neo10) #3

:smiley: :stuck_out_tongue:

Jeżeli i tak planujesz wymianę wiatraka albo grafiki to po co przejmujesz się plombami ;] i tak trzeba je będzie zerwać ;]

Jeżeli hałas narasta jedynie przy grach i innym obciążaniu grafiki to na pewno chodzi o chłodzenie grafiki.. najtaniej będzie go po prostu wymienić choć na pewno wydajniej było kupić nową lepszą grafikę.

Choć wymiana grafiki wiązała by się pewnie z wymianą zasilacza gdyż zgaduje że jak to na ogół bywa w zestawach plombowanych jest to zasilacz z niskiej i lepszej karty by nie pociągnął.

a propo twoim linków do fotek to nie działają ale to chyba wina tego nowego forum a nie samych linków gdyż po skopiowaniu linka normalnie do adresu w przeglądarce fotki działają ok ;]


(Kamil Mielewczyk) #4

OK foty zaktualizowałem i powinny działać. Najgorsze jest to, że jak ten wiatrak sie "rozpędzi", bo robie dużo rzeczy w tym samym czasie + gra w tle uruchomiona to może tak działać do końca do puki nie wyłącze kompa i przez to cały komp zwalnia, net również...wszystko sie zacina i wogóle. Bk z tego że w PES 06 wiatrak jest cicho, a np. w icytower wyje jak niewiem co. To samo w FEAR albo STALKERZE też wyje bardzo. Jeżeli to wina grafiki to mam do was prośbę: czy moglibyście mi dobrać :

a) wentylator do tej karty grafiki

b) nową kartę graficzną + zasilacz (ale tak, żeby rodzice się zgodzili to kupić na gwiazdke, czyli coś super wydajnego ale nie za drogiego...wiecie)

DZIEKI WIELKIE ZA POMOC


(Mlajtner) #5

dla pewności powinieneś sprawdzić,który z wentylatorów szwankuje

-opuszkiem palca lekko przyciśnij dany wentylator w czasie słyszenia tego wycia

-oprócz zwykłych odczuć pewnej obawy -niczemu to nie grozi...


(Mlajtner) #6

przyciskaj na środku...


(Kamil Mielewczyk) #7

Sprawdziłbym z przyjemnością ale mam plomby, a ich nie zdjemę bo rodzice mnie zabiją :stuck_out_tongue: Ale niemal jestem pewien, że to ten...więc czy mógłbym prosić o dobranie tego sprzętu co prosiłem ?? DZIĘKI :slight_smile:


(Rastko1) #8

Na twoim miejscu dokładnie sprawdziłbym co to tak wyje, zdjął bok obudowy i osłuchał. Prostą metodą to zatrzymywanie palcem wentylów po kolei aż się uciszy :lol:


(Kamil Mielewczyk) #9

Nasłuchiwałemi myślę, że to własnie ten wentylator od grafiki...więc czy mógłbym prosić o dobranie tego sprzętu co prosiłem ?? DZIĘKI :slight_smile:


(neo10) #10

Tak jak pisałem tak czy siak będziesz musiał plomb się pozbyć więc nie widzę problemu aby zrobić to teraz ;] bo chyba nie będziesz jeżdził do firmy gdzie składałeś komputera aby ci go otworzyli i zamontowali nowe części ;] ?

Zasilacz:

Minimum taki:

http://www.allegro.pl/item281396196_ama ... _wawa.html

Grafika ;] hmm

aby było w miarę dobrze i w miarę tanio to np:

http://www.allegro.pl/item277601461_kar ... t_wwa.html

czyli łącznie trzeba liczyć ok 500-550zl

albo jakieś trochę tańsze grafiki:

http://www.allegro.pl/item279752864_szo ... sonic.html