Wyjątkowo duże zużycie dysku twardego?

Oceni ktoś zamieszczony zrzut ekranu, czy to możliwe by zużycie dysku było aż tak duże jak na załączonym obrazie? To z mojego desktopa, był całkiem sporo razy formatowany i bawiłem się różnymi systemami, ale bez przesady. Nigdzie nie zauważyłem by ktoś miał sześciocyfrowy wynik czasu pracy dysku, a ilość włączeń też wygląda na dużą. Czy mam się szykować na wymianę dysku niedługo? Komputer ma 5 lat może.jurt.thumb.JPG.02409815d472b0015c374ec7c

czas pracy jest to łączna ilość godzin kiedy dysk jest włączony, nie ważne czy coś robi czy stoi bezczynnie

To dobrze, bo wiesz ja nie znam się za bardzo. Myślałem, że to czas w którym następuje odczyt/zapis danych, a ilość włączeń dysku? Wydaje mi się, że jest bardzo duża.

Ogółem nie jest wskazanie częste wyłączanie dysków, ale w Twoim przypadku to nie jest źle. Na chwilę obecną nie masz powodów do zmartwień.

Jeśli chodzi o kopię ważnych danych to rób ją zawsze i najlepiej na innym nośniku, nowe dyski też potrafią paść bez powodu.

MTBF (gwarantowany przez producenta czas życia dysku) dla tego modelu to 600000h, czyli 70 lat. Mam w pracy dysk w komputerze z około 70.000 godzin (zwykły desktopowy WD).