Wyjątkowo duże zużycie dysku twardego?

(pppoe) #1

Oceni ktoś zamieszczony zrzut ekranu, czy to możliwe by zużycie dysku było aż tak duże jak na załączonym obrazie? To z mojego desktopa, był całkiem sporo razy formatowany i bawiłem się różnymi systemami, ale bez przesady. Nigdzie nie zauważyłem by ktoś miał sześciocyfrowy wynik czasu pracy dysku, a ilość włączeń też wygląda na dużą. Czy mam się szykować na wymianę dysku niedługo? Komputer ma 5 lat może.jurt.thumb.JPG.02409815d472b0015c374ec7c

(bart86) #2

czas pracy jest to łączna ilość godzin kiedy dysk jest włączony, nie ważne czy coś robi czy stoi bezczynnie

(pppoe) #3

To dobrze, bo wiesz ja nie znam się za bardzo. Myślałem, że to czas w którym następuje odczyt/zapis danych, a ilość włączeń dysku? Wydaje mi się, że jest bardzo duża.

(wirtualizacjawit) #4

Ogółem nie jest wskazanie częste wyłączanie dysków, ale w Twoim przypadku to nie jest źle. Na chwilę obecną nie masz powodów do zmartwień.

Jeśli chodzi o kopię ważnych danych to rób ją zawsze i najlepiej na innym nośniku, nowe dyski też potrafią paść bez powodu.

(bachus) #5

MTBF (gwarantowany przez producenta czas życia dysku) dla tego modelu to 600000h, czyli 70 lat. Mam w pracy dysk w komputerze z około 70.000 godzin (zwykły desktopowy WD).