Wyjazd do anglii

(Mateuszpiekos) #1

Witam w ferie chciałbym wyjechac do angli z bacią. I mam związane z tym kilka pytań. Czy muszę posiadać paszport czy wystarczy tymczasowy dowód osobisty? Czytałem o jakiejś zgodzie notarialnej na wyjazd czy jest ona wymagana?

(Pizdziul) #2

Dowod w zupelnosci Ci wystarczy, kto Ci takich glupot naopowiadal ze jakas zgoda notarialna? to nie PRL!

(fiesta) #3

Nie ma teraz czegoś takiego jak tymczasowy dowód osobisty.

(Mateuszpiekos) #4

Szukałem swojej odpowiedzi na moje pytanie na google i na pierwszej stronie którą znalazłem pisało że wymagana jest jakaś zgoda obojga rodziców i to u notariusza tzreba załatwić :-). Czytałem, że dowód dla niepełnoletniego jest ważny chyba 5 lat i dlatego tymczasowy.

//edit

zapomiałem dodać, że mam 15 lat

(fiesta) #5

Dla dorosłego jest ważny 10 i też z tego względu ma być tymczasowy ??

(Dragon Wings) #6

Ja jak sam leciałem do ojca do Londynu, pokazywałem tylko paszport :wink: Musisz mieć SKOŃCZONE 15 lat, bo ja kończe 10 grudnia, no ale babka była wyrozumiała i mnie przepuściła :stuck_out_tongue:

Za pierwszym razem jak poleciałem do anglii to już po stronie WB babka się mnie pytała o kilka rzeczy, więc się nie zestresuj jak będzie do Ciebie coś mówiła.

Najczęściej to będzie:

• Czy znasz tą kobietę ? (babcię)

• Czy twoja rodzina jest tutaj? (odpowiedz że przyjechałeś pozwiedzać czy cuś)

I tyle. Przynajmniej w moim wypadku tak było.

Jak pierwszy raz lecisz, i babcia też, to najlepszą metodą jest trzymać się tłumu (oczywiście tych, którzy lecą tym samym samolotem XD) / znaleźć sobie jedną osobę i się jej trzymać :stuck_out_tongue:

Potem większych problemów nie ma, pozdro.

(Mateuszpiekos) #7

15 lat mam skończone. Na wszystkich chyba stronach taki dowód nazwany był tymczasowym więc tez go tak nazywałem. Mam jeszcze dwa pytania czy lepiej opłaca się wyrobić paszport czy dowód i czy długo czeka się na wyrobienie?