Wyjazd do USA po maturze info

(Paluszekmich) #1

witam

jestem maturzystą i szukam jakiś informacji na temat takich wyjazdów na 4-5 miesięcy do USA w ramach jakiś programów.

Gdzieś tam czytałem że jest jakieś dofinansowanie i do tego jakaś praca na miejscu np. opieka nad dziećmi.

czy jest może jakaś strona z takim info ?

(Jakim2400) #2

Ja też zdaję teraz maturę xD a nie lepiej zostać w kraju i na miejscu znaleźć pracę? JA przykładowo słyszałem o programach ale to tylko dla studentów ; (.

pZdr.

(Paluszekmich) #3

właśnie to jest dla mnie jedyna okazja praktycznie aby pojechać do USA teraz. potem wracam normalnie studiować w polsce.

Chodzi przeważnie o poprawienie swojego angielskiego oraz poznanie innego środowiska.

I najlepiej jakby można było pojechać tam we 2 osoby ... z kolegą

(Jakim2400) #4

chętnie bym się wybrał szczerze mówiąc o tym nie myślałem ale dobry pomysł. Ogólnie to by było to trzeba dobrze zorganizować : ( bo inaczej niewypał mógł by być. No i nie ma co się oszukiwać koszty ;/.

(Paluszekmich) #5

dlatego się pytam :wink: bo są pewne organizacje które takie coś organizują i chyba są jakieś dofinansowania. Tylko jakby ktoś znał jakiś konkretny projekt :wink:

(Carlsbergxxx) #6

http://ccusa.com/ <--- Tutaj masz wyjazdy na wakacje jako opiekun/pracownik na obozie dla dzieci. Moja koleżanka była na takim obozie jakieś 3 lata temu. Trochę sobie dorobiła i przeżyła ciekawą przygodę. Co prawda są to jedynie wyjazdy wakacyjne, ale później możesz jeszcze gdzieś się zahaczyć dopóki Ci wiza nie minie. Z tego co pamiętam, to obóz na którym była nazywał się "Camp Schodak" czy jakoś tak.