Wyjście dvi nie działa

witam mam zintegrowaną hybrydę radeona hd3200 umieszczonej na biostar Tseries, który posiada dwa wyjścia na monitory vga i dvi, mam podłączony monitor pod vga i pracuje OK, pod dvi próbuje podłączyć televizor samsung za pomocą kabla vga przy użyciu przejściówki dvi-vga i nie działa. W ten sam sposób używałem wcześniej tego samego typu podłączenia na nVidii 5900 i działało bez zarzutu . Gdy podłączę televizor pod port vga działa bez zarzutu, jednak nie pod dvi. zmieniałem sterowniki jednak nic to nie daje-nie wykrywa. w BIOSIE tez nic nie znalazłem. proszę o pomoc :frowning: może ma ktoś jakiś pomysł.

odpowiedź może być trochę nie na miejscu, ale kiedyś miałem podobny problem… po podłączeniu monitora do gniazda DVI nie miałem sygnału i nie wiedziałem co z tym zrobić… rozwiązanie było strasznie prozaiczne, otóż: należało po podpięciu do DVI zrestartować komputer, lub oczywiście podpiąć sprzęt przy wyłączonym komputerze :). Nie wiem czy to może być to, ale jeśli nie ma pewności to chyba warto spróbować.

dzięki za podpowiedź, ale zawsze podpinam monitor na wyłączonym komputerze, uwaga słuszna lecz sprawdziłem. :frowning: