Wykasowanie Windowsa

Cześć !

Podczas uruchamiania komputera mam 3 Windowsy do wyboru. 2 z nich są niepotrzebne. Co zrobić, żeby podczas ładowania komputera od razu uruchamiał się właściwy Windows, a tamte jak całkowicie wykasować ? #-o

Jakie są to Windows-y ?

I sposób

Mój komputer (właściwości)> Zaawansowane ustawienia systemu> Zaawansowane> Uruchamianie i odzyskiwanie> Ustawienia

Wybierz system i odznacz “Czas wyświetlania listy systemów operacyjnych”

II Sposób

Start> w okienku wyszukiwania wpisz msconfig > Rozruch

Usuń niewłaściwy wpis

Ręce opadają.To tylko Skrócenie czasu wyświetlania Menadżera rozruchu.Pozostałe systemy pozostają na dysku.Należy je sformatować np.Gparted,lub Easeus partition menadżer.Jak to zrobić…? Najpierw zajrzeć do google,poczytać. http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Part … 12861.html

Zrób, jak pisze @cxt83 , polecam II sposób, tylko usuń te niepotrzebne! !!

@stalesz, on ma jeden system, usunąć chce tylko wpisy z poprzednich instalacji.

Jeśli jest jeden system,a 3 wpisy ,można użyć EasyBCD.Czasem wymaga NET.Framework przynajmniej ver 2.0

zrób to drugim sposobem usuń wszystkie wpisy zostaw tylko ten z opisem “Bieżący system operacyjny”

Dokłądnie, zrób 2gim sposobem.

stalesz - Twój sposób z instalowaniem EasyBCD i NetFrameworka to tak, jakby szukać zagubionych kluczy w kurtce przy pomocy rezonansu magnetycznego.

Pozdrawiam

Może i masz rację ptasior,ale czy naprawisz plik boot.ini samym skasowaniem wpisów ?

Warning: Boot.ini is used on Windows XP and earlier operating systems.

;Warning: Use BCDEDIT.exe to modify Windows Vista boot options.

Mam zainstalowane XP i Win7 na jednym dysku,dwóch partycjach.Taki wpis jest przy edycji w XP.

Pozdrawiam.

Zacznijmy od tego jakie to systemy operacyjne czy xp czy win7 ?

Podstawowe pytanie jakie padło w tym poście.Szacunek Zeus

Który z nich pierwszy był instalowany ?

Poproszę o wrzucenie zawartości pliku boot.ini dla windows xp i w miejscu uruchom w windows7 wpisz msconfig i kliknij Enter, następnie wejdź w zakładkę rozruch i też wrzuć wszystkie wpisy, które się tam znajdują, ponieważ Windows 7 nie posiada pliku boot.ini. Więc proszę o wyświetlenie opcji dostępnych w obydwu przypadkach

Oczywiście XP był instalowany pierwszy.Zaraz zajrzę do Win 7.

Mam nadzieję że pomogło temat pewnie do zamknięcia

Mam podobny problem, lecz w 2 stronę.

Jakiś czas temu usuwałem wpis jednego z windowsów, gdyż nie był mi potrzebny, a teraz chcę znów go mieć w boot.ini, lecz nie mam kopi starego[nie pamiętam jak wyglądał tamten wpis].

Obecnie mój boot.ini wygląda następująco:

a chcę dodać drugi win xp z dysku G, czy wystarczy wpisać linijkę:

G:“WINDOWS” czy coś więcej?

Nie możesz wpisać G:\WINDOWS bo bootloader nie wie czym jest “G”. Wpisz tak jak masz w drugim systemie:

multi(0)disk(0)rdisk(X)partition(Y)\WINDOWS="Drugi Windows XP"

Gdzie X to numer dysku (licząc od 0), a Y to numer partycji (licząc od 1).

http://support.microsoft.com/kb/314081

wielkie dzięki :wink: