Wykasowany program

(Mak296) #1

Witam mam problem wykasowałem program do camery w laptopie asusF5rl i teraz nie wiem jaki mam szukać program i gdzie...proszę o pomoc....Pozdrawiam

mak296 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Poza tym, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba.

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

(Semtex) #3

Wchodzisz tu: http://support.asus.com.tw/download/dow ... uage=pl-pl

Podajesz typ produktu-> Serię -> Model-> dostaniesz zapytanie o system-> wybierasz właściwy->Utilities-> szukasz oprogramowania, chyba że brakuje Ci sterownika-> wtedy sprawdzasz zakładkę "camera" :wink:

(Mak296) #4

Zrobiłem tak jak napisałeś,ściągnąłem program i nic...chyba coś jeszcze muszę zainstalowac.

(Semtex) #5

To może napisz, jaki masz system, jakie było zadanie tego programu itd, nie mogę Ci pomóc nie mając podstawowych informacji, napisz mi jeszcze czy w programie typu Skype kamera działa...??

(Mak296) #6

Mam wgrany system Xp ,o ile dobrze pamiętam to ten program nazywał się USB2.O web cam 1.3 i go wykasowałem a na skype niestety camera nie działa...

(Semtex) #7

To nie program, to sterownik, dlatego Ci nie działa... :slight_smile:

Szybkie pytanie, dostałeś płytę do Laptopa, z nazwą Drivers & Utilities, jeżeli tak to tam masz odpowiedni sterownik i oprogramowanie, jeżeli nie masz płyty, to musisz sprawdzić jaki dokładnie model Kamerki masz zamontowany! I dopiero wtedy można szukać odpowiedniego sterownika!!

(Mak296) #8

Zainstalowałem teraz program ASUS Live Update i może teraz muszę zainstalować odpowiednią in stalkę?

(Semtex) #9

To teraz powinien wykryć jakiego sterownika Ci brakuje z automatu, sprawdź co Ci proponuje, ten nie działający sterownik/ program powinieneś najpierw odinstalować bo może Ci namieszać.

(Mak296) #10

He he ale ze mnie informatyk...tak dostałem płytę ale niestety posiałem ,jak mam sprawdzic model kamerki?

(Semtex) #11

Możesz do tego dojść po tzw. PID tutaj masz to opisane, tłumaczyło Google, następnie udaj się na stronę pobierania, wśród sterowników znajdź odpowiedni PID i wtedy pobierz i zainstaluj sterownik.

(Mak296) #12

chyba całkowicie odinstalowałem kamerkę #-o

(Semtex) #13

Co przez to rozumiesz?

(Mak296) #14

wszedłem w menadżera urządzeń odnalazłem nazwę kamery kliknąłem na ikonę kam i mi całkowicie zniknęła i teraz jak wchodzę ponownie w urządzenia to mi nie wyświetla kamery

-- Dodane 18.08.2011 (Cz) 11:40 --

Chyba bez płyty się nie obejdzie bo nie mogę zainstalować kamerki bez dysku..ale już wiem jak się nazywa hehe

(Semtex) #15

Zrestartuj komputer i sprawdź czy system znajdzie i zainstaluje poprawnie urządzenie, jeżeli tak to wtedy sprawdź PID kamery.

(Mak296) #16

system znalazł urządzenie ale nie może go zainstalować poprawnie ,brak odpowiedniego sterownika...

-- Dodane 18.08.2011 (Cz) 12:02 --

komputer odnalazł urządzenie ale nie może go zainstalowac poprawnie brak odpowiedniego sterownika

(ak6) #17
  1. Podaj może w końcu pełną nazwę i typ laptopa.

2. Podaj również identyfikator sprzętu.

wejdź w menadżer urządzeń --> znajdź kamerę (w twoim wypadku może to być to żółty znak zapytania) --> PPM i właściwości --> zakładka szczegóły --> rozwiń listę właściwości i wybierz "identyfikatory sprzętu"

Identyfikator wygląda mniej więcej tak:

USB\VID_05A9&PID_2640&REV_0100&MI_00

Podaj go bezbłędnie na forum.

Postaramy się coś znaleźć.

(Mak296) #18

moj komputer to asus F5RL a urzadzenie toUSB\VID_174F&PID_6A31\5&C22E7C5&0&7,trochę to skomplikowane jak dla mnie ale może dam rade

7

_

7

(ak6) #19

Ściągnij i zainstaluj ten sterownik

(Mak296) #20

Wielkie dzięki za pomoc,kamerka działa...Jesteście Wielcy...do następnego problemu heh...