Wykasowany program

Witam mam problem wykasowałem program do camery w laptopie asusF5rl i teraz nie wiem jaki mam szukać program i gdzie…proszę o pomoc…Pozdrawiam

mak296 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Poza tym, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba.

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

Wchodzisz tu: http://support.asus.com.tw/download/dow … uage=pl-pl

Podajesz typ produktu-> Serię -> Model-> dostaniesz zapytanie o system-> wybierasz właściwy->Utilities-> szukasz oprogramowania, chyba że brakuje Ci sterownika-> wtedy sprawdzasz zakładkę “camera” :wink:

Zrobiłem tak jak napisałeś,ściągnąłem program i nic…chyba coś jeszcze muszę zainstalowac.

To może napisz, jaki masz system, jakie było zadanie tego programu itd, nie mogę Ci pomóc nie mając podstawowych informacji, napisz mi jeszcze czy w programie typu Skype kamera działa…??

Mam wgrany system Xp ,o ile dobrze pamiętam to ten program nazywał się USB2.O web cam 1.3 i go wykasowałem a na skype niestety camera nie działa…

To nie program, to sterownik, dlatego Ci nie działa… :slight_smile:

Szybkie pytanie, dostałeś płytę do Laptopa, z nazwą Drivers & Utilities, jeżeli tak to tam masz odpowiedni sterownik i oprogramowanie, jeżeli nie masz płyty, to musisz sprawdzić jaki dokładnie model Kamerki masz zamontowany! I dopiero wtedy można szukać odpowiedniego sterownika!!

Zainstalowałem teraz program ASUS Live Update i może teraz muszę zainstalować odpowiednią in stalkę?

To teraz powinien wykryć jakiego sterownika Ci brakuje z automatu, sprawdź co Ci proponuje, ten nie działający sterownik/ program powinieneś najpierw odinstalować bo może Ci namieszać.

He he ale ze mnie informatyk…tak dostałem płytę ale niestety posiałem ,jak mam sprawdzic model kamerki?

Możesz do tego dojść po tzw. PID tutaj masz to opisane, tłumaczyło Google, następnie udaj się na stronę pobierania, wśród sterowników znajdź odpowiedni PID i wtedy pobierz i zainstaluj sterownik.

chyba całkowicie odinstalowałem kamerkę #-o

Co przez to rozumiesz?

wszedłem w menadżera urządzeń odnalazłem nazwę kamery kliknąłem na ikonę kam i mi całkowicie zniknęła i teraz jak wchodzę ponownie w urządzenia to mi nie wyświetla kamery

Dodane 18.08.2011 (Cz) 11:40

Chyba bez płyty się nie obejdzie bo nie mogę zainstalować kamerki bez dysku…ale już wiem jak się nazywa hehe

Zrestartuj komputer i sprawdź czy system znajdzie i zainstaluje poprawnie urządzenie, jeżeli tak to wtedy sprawdź PID kamery.

system znalazł urządzenie ale nie może go zainstalować poprawnie ,brak odpowiedniego sterownika…

Dodane 18.08.2011 (Cz) 12:02

komputer odnalazł urządzenie ale nie może go zainstalowac poprawnie brak odpowiedniego sterownika

  1. Podaj może w końcu pełną nazwę i typ laptopa.

  2. Podaj również identyfikator sprzętu.

wejdź w menadżer urządzeń --> znajdź kamerę (w twoim wypadku może to być to żółty znak zapytania) --> PPM i właściwości --> zakładka szczegóły --> rozwiń listę właściwości i wybierz “identyfikatory sprzętu”

Identyfikator wygląda mniej więcej tak:

USB\VID_05A9&PID_2640&REV_0100&MI_00

Podaj go bezbłędnie na forum.

Postaramy się coś znaleźć.

moj komputer to asus F5RL a urzadzenie toUSB\VID_174F&PID_6A31\5&C22E7C5&0&7,trochę to skomplikowane jak dla mnie ale może dam rade

7

_

7

Ściągnij i zainstaluj ten sterownik

Wielkie dzięki za pomoc,kamerka działa…Jesteście Wielcy…do następnego problemu heh…