Wykorzystanie internetu 3G jako awaryjnego dla wielu PC

(ra-v) #1

Interesuję mnie informacja, kto miał taką potrzebę, aby stworzyć linię awaryjną 3G dla internetu dostępną dla wielu użytkowników. Nie chodzi mi i sprzęt, ustawiania, bardziej o wybranie operatora i usługi.

Problem z linią zapasową jest taki, że nie wiadomo ile GB i kiedy będzie potrzebna. Przejrzałem oferty na kartę, te można w każdej chwili doładować, i z tego co zauważyłem najodpowiedniejsze będzie Plus na Kartę. Koszt miesięczny utrzymania łącza to 30 zł (ważność 30 dni), pakiety są do przyjęcia, zasięg w miejscu też jest ok. Transfer jest przycięty do 7.2 Mbit (nie wiem ile uplaod ale liczę że min 2.56).

Ktoś ma lepsze propozycje, albo co lepsze, korzysta z łącza zapasowego 3G?

(Longhorn2009) #2

Może Aero2? Darmowe.

(Pablo_Wawa) #3

Co z tego, że prędkość masz 7.2 Mbps, jak to jest tylko prędkość urządzenia (modemu GSM), a nie rzeczywista (realna) prędkość internetu (która jest zazwyczaj kilkakrotnie niższa.

Darmowe Aero2 to max 512 Kbps (ok. 64 KB/s), sam mam i używam, ale zachowuje się różnie (mówię o prędkości). Fakt - nie zrywa połączenia (nie licząc tego co godzina), ale bywa, że łączy i nie działa i tak net (raz na 50 razy).

(Longhorn2009) #4

Jeszcze z tanich ofert przypomniało mi się orange free. Starter można kupić za ok. 30zł za allegro. Dostajemy 6GB transferu na rok (można przedłużać ten czas poprzez wysłanie sms). Szybkość do 7,2Mbit (korzystałem i efektywnie działało lepiej niż 1Mb z multimedii).

(eddie71) #5

Jeśli dużo pobierasz to rozważ Play Online Na Kartę.

125 zł***około 12,7 GB*** ważne120 dni.

Wliczyłem dwie usługi odnawiane ręcznie co 30 dni:

1. “Wyższa prędkość” czyli 4Mb/s zamiast 1Mb/s

2. “Nocny transfer” czyli ściąganie bez limitu w godz. 0-9.(To największa zaleta,której nie mają inne sieci).

Działa tylko na nadajnikach 3G sieci Play.

http://www.play.pl/pl/promocja/play-internet/internet-na-karte/doladowania-play-online-na-karte/

(ra-v) #6

Ok 6-6.5 - sprawdzałem na modemie abonamentowym, wysył ponad 10 (rozpędza się dość długo, sam przecierałem oczy ze zdziwienia, ale tak jest).

I na tym jego zalety się kończą.

Chodzi o podłączenie modemu do routera (sprzęt już jest na oku), aby choć każda ze stacji miała to standardowe 3G (0.4 Mbit) przy jakimś średnim ruchu, aby internet działał po prostu czy to 30 min, czy to 1h, w przypadku awarii konserwacji internetu kablowego, która nie wiadomo kiedy się “odbędzie”.

Neta Aero2 rozłącza co 30 czy 60 min - tak jest wpisane w regulaminie i to jest normalne.

Też to sprawdzałem, jest OFnK 6GB na start, szybkość teoretycznie do 42 Mbit czyli liczę że będzie tak jak w Plus, ale niestety pakiety są dość drogie (ponad 2 GB za 50zł).

Przeczytaj 1. post - jest dokładnie wszystko w skrócie opisane;-)

No ewentualnie… ale jest mankament - max 4 Mb/s, i kwota końcowa to 165 zł na 120 dni za 12.7 GB. Na telefonie w abonamencie ma mw tym miejscu 4-6 Mbit, wysył chyba wszędzie ograniczony do 1Mb/s (na żadnym Play nie udało mi się więcej wyciągnąć)

Czyli Plus wychodzi lepiej i taniej.

Zbędne. Raczej chodzi o internet w godzinach 7-17.

Ktoś korzysta lub widział podobny internetu zapasowy?

(eddie71) #7

Kwota końcowa się nie zmienia.Podałem,że obie usługi wliczyłem.

Za 125 zł dostajesz dodatkowo bonus 11,5 GB.

Z tej kwoty (125zł) opłacasz co 30 dni obie usługi co kosztuje łącznie 80 zł.

Pozostaje 45 zł ,które wykorzystujesz na internet co przy stawce 1 gr/300kb wynosi około 1,3 GB.

Łącznie ponad 12,7 GB.

Jeżeli nie korzystasz z “Nocnego transferu” to w tym wypadku Ci nie przypasuje.

Pakiety drogie i dlatego zużytą kartę SIM wyjmujesz a wkładasz nową z kolejnego starteru z Allegro.

(system) #8

Obecnie jestem na w Play Online na abonamencie i zbytnio nie narzekam, jeśli miałbym komuś polecić ofertę na mobilnego neta to przy takiej ilości GB i cenie Play najlepiej wychodzi.

Jeśli chodzi o zapasowego neta z którego będzie się korzystać nie wiadomo kiedy i ile to mogę polecić Orange Free na kartę. Nie ma może szału co do ceny i ilości GB tak jak w Plusie ale ma inną zmyślną opcję. Otóż w Orange jest darmowa usługa która umożliwia przedłużenie ważności karty na rok bez potrzeby jej doładowania na wszystkie połączenia. Mam Orange Free w fonie i od trzech lat nie musiałem doładowywać ze względu na to że kończyła mi się ważność.

(ra-v) #9

A na karcie gigabajty przechodzą na następne doładowanie, czyli sumują się?

Jak to jest - czy można kupić np. pakiet za 50zł w tym tygodniu i kolejnym czy tak jak w Play Fresh kiedyś było - tylko 1 rodzaj pakietu na miesiac (czyli jeśli był kupiony za 50zł to po tygodniu można kupić niższy albo wyższy)?

(system) #10

W Orange Free doładowujesz za ile chcesz i kiedy chcesz, jak będziesz raz do roku przedłużał usługą ważność karty. Możesz doładować za 25, 50, 100, kwota za którą doładowujesz jest do wykorzystania do rozmów, sms lub transfer, do każdego doładowania dodawane są GB które są sumowane za każdym doładowaniem, bez różnicy jaką kwotą. Tutaj masz ile GB za doładowanie Cennik Przy aktywnej usłudze tej: konto ważne rok możesz doładowywać w ciągu roku kiedy chcesz. Dokładny opis tej usługi masz w regulaminie.

Na fonie te GB jak u mnie praktycznie nie do wykorzystania, jeszcze nigdy nie zabrakło mi na łączność z netem.

(ra-v) #11

Ale czegoś tu nie rozumiem.

Za 100 zł jest dodatkowo 6 GB i 100 zł również na transfer. Ale albo przeoczyłem albo nie widzę jak te 100 zł przeliczyć na internet.

(system) #12

Wszystkie ceny masz podane w cenniku w taryfie Orange Free o ile wzrok mnie nie myli to za połączenie z netem jest 0,01zł/100kb