Wykorzystanie trubu XP w Win7 do obsługi starszego sprzętu

Witam.

Pytanie kieruję do osób posiadających Windowsa 7 i używających trybu XP.

Planuje zrobić upgrade z Visty do wersji biznes lub ultimate właśnie dla tego trybu, ponieważ skaner który posiadam nie pracuje pod Vistą. Czy ktoś z Państwa używa tego rozwiązania do obsługi sprzętu i mógłby się podzielić informacjami czy zdaje to egzamin?

Jeśli masz licencje na xp to zainstaluj go na wirtualnej maszynie, gdzieś chyba na centrumxp wyczytałem żeby uruchomić tryb xp procesor musi obsługiwać wirtualizacje a pozatym tam pisali że słabo się sprawdza i że to naciąganie na kase.

Tryb XP wykorzystuje wirtualizację sprzętową a nie programową. Jeżeli jego procek nie obsługuje wirtualizacji to klapa z trybem XP. Licencja na XP nie jest potrzebna (chyba), przy becie którą mam nie był potrzebny klucz. Oczywiście tryb XP u mnie nie działa z wiadomych powodów. Czy da się korzystać na nim ze starszego sprzętu tego nie wiem.

Najlepiej na początek powiedz jaki masz procesor.

Nie bawiłem się jeszcze zbytnio XP Mode ale z doświadczenia wiem, że np w oprogramowaniu konkurencji do wirtualizacji (np Sun VirtualBox) można korzystać z wszystkich dobrodziejstw portów USB przekierowanych na maszynę wirtualną i np bez problemu urządzenia zewnętrzne zarówno wymagające dedykowanych sterowników (karty sieciowe, skaner) jak i nie wymagające sterowników (pendrivy i dyski) działały pod wirtualizacją bez instalowania jakichkolwiek sterowników na hoscie na którym była postawiona maszyna wirtualna. Nie wiem czy XP mode ma takie możliwości ale tak czy inaczej nawet jeśli jest taki USB support (chyba jest z tego co pamiętam, dzisiaj z ciekawości sprawdzę) to z urządzenia będziesz mógł korzystać tylko na samej maszynie wirtualnej i w oprogramowaniu uruchomionym na maszynie wirtualnej (również tym które jest uruchomione w trybie wirtualizacji na pulpicie W7) ale samo W7 dostępu do urządzenia raczej nie będzie miało.

Może kilka słów wyjaśnienia.

Vista jest w wersji BOX. Komputer będzie nowy i biorę pod uwagę wymagania trybu XP. Drukarka jest na porcie LTP. Zostawmy pewne sprawy z boku, bo nie mają one znaczenia.

Nie udało mi się wykorzystać emulowanego urządzenia na Windowsie 7 bezpośrednio, ale jak odpalisz Tryb XP to wszystko będzie hulać na maszynie wirtualnej. Możesz również udostępnić skaner na sieci lokalnej (w trybie XP) i podłączyć go jako urządzenie sieciowe do 7demki.

Nie jest to do końca idealne rozwiązanie, ale nie wydaje mi się żeby Try XP potrafił emulować jakiekolwiek urządzenia w taki sposób jakbyśmy to sobie wyobrażali.

Virtual PC na którym oparty jest XP mode nie posiada wsparcia dla portu LPT. Tylko COM i USB, z czego współdzielenie USB działa świetnie, co do COM nie mam pojęcia bo nie mam fizycznie tego portu w komputerze. Teoretycznie przejściówka LTP-USB powinna załatwić sprawę, plus jak wspomniał przedmówca udostępnienie urządzenia w sieci powinno dać możliwość wykorzystania jako urządzenie sieciowe w W7.

Ok. Dzięki za info. Trochę się wyjaśniło :slight_smile:

Tym niemniej, jakby ktoś dysponował jeszcze jakimiś informacjami, to będę szczerze zobowiązany.