Wykroczenia w ruchu drogowym

Witam. Moje pytanie jest następujce: Jezeli przypuszczamy ze fotoradar cyknal nam ladna fotke za zbyt szybka jazde to po jakim czasie mozemy sie spodziewać listu poleconego do domku z mandatem??? Chodzi mi tu policyjny fotoradar :smiley: i czy tak samo jest z wideo kamerami zamontowanymi przez Straż Miejska? Jaki jest czas oczekiwania na TA :smiley: niespodzianke i ile on wynosi wg prawa?

ok 2tyg. ale zawsze jest opcja,ze na fotcce niebedzie widac, kto prowadzi i mozesz pisac wniosek o odwołanie :wink:

To nie zachód - jeżeli faktycznie przeskrobałeś zostaniesz zaproszony osobiscie do rospoznania fotki i danych osobowych - troche nam brakuje do choćby Niemiec gdzie list z fotka i mandatem otrzymujesz do 48 godzin

juz w sumie 2 tyg. minelo od tego zdarzenia :mrgreen: ale nie wiem ile to wynosi wg prawa… jak bym na pewno wiedzial ze 2 tyg. to juz bym sobie kupil n70 a tak niepewnosc… :frowning:

Nie powyżej a o 51 km/h (sankcja -od 400 do 500 PLN)… Następnym razem pisz jaśniej…

ok. wszystko ladnie pieknie. ale w jakim czasie zaprosza mnie na pogawedke? przeciez chyba jest jakis termin-od-do? bo jak bym dostal wezwanie po pól roku to bym sie chyba powiesil… :?

no i co z tego ? ważne są numery rejestracyjne …

za samochód odpowiada własciciel :stuck_out_tongue:

i nawet gdyby niebyło widać twarzy a prowadził by kumpel któremu

pożyczyłes auto to i tak ty masz zapłacić bo auto jest twoje :stuck_out_tongue:

kumpel jeśli byłby ok to powinien oddać kase za mandat :stuck_out_tongue:

no chyba że jesteś w stanie udowodnić że kto inny prowadził auto :stuck_out_tongue:

wtedy płaci ta osoba :stuck_out_tongue:

Jeśli leasingujesz samochód bądż jesteś zamiejscowy i termin lokalizowania ciebie przekroczy 30 dni to zamiast mandatu sprawa trafi do sądu… Natomiast bzdury jakie w poście zamieścił MARIO są wynikiem ignorancji powyższego… Za nie podanie personaliów osoby prowadzącej auto grozi do 3000 PLN grzywny…

Ciekawe, do pocztania:

http://www.korkonet.i7.pl/forum/read.ph … =19660&v=f

o 51 km/h i wyżej -> 400 - 500zł

I po co Polakom tyle zabawy? ważne powinno być na kogo stoi samochód a jak ten ktoś pożyczał komuś samochód to niech się dogaduje w sprawie mandatu z tym komu pożyczał żeby brał mandat na siebie… W Holandii czegoś takiego nie ma- tam zdjęcia są robione od tyłu pojazdu :smiley:

Następnym razem czytaj uważniej.

To nie ja jestem autorem tego stwierdzenia

Też piszesz bzdetki. Jadąc po “autobanie” fotki możesz mieć wręczone już na granicy i nie wypuszczą Cię do Polski czasu zapłacenia mandatu :P.

Od kiedy to Straż miejska ma coś do pojazdów będących w ruchu i jest wyposażona w kamery rejestrujące prędkość :P:P:P

Z ta Straża chodziło mi o to, nastawiła w mieście wideokamery do dla dobra publicznego i czy może ich używać do np.sledzenia naruszen kodeksu drogowego? WIELKA STRAZ! !!

Czarnuchy tzn miejscy od dluzszego czasu moga wysylac mandaty z fotoradarow rozstawionych przez siebie. Wiem, bo moj tata pare miesiecy temu dostal taki mandacik. A raczej zaproszenie do siedziby Strazy miejskiej. Czas oczekiwania to okolo 2-3tyg po zdarzeniu. Pozdrooo

Czyli z tego wynika,że maja czas do 1 miesiaca przyslac mi jakies wezwanie a pózniej to mnie moga w :x pocałowac???