Wykryte połączenie, lecz połączyć się nie może


(system) #1

Witam.

Mam następujący problem. Kupiłem nowy laptop, podłączam go do internetu, wszystko spoko wykrywa, uruchamiam jakąkolwiek przeglądarkę, wpisuje adres, wczytuje, wczytuje, wczytuje.. i nic więcej. Żadna strona nie chce się wczytać. Podłączam więc inny komputer pod ten sam kabel, chwilę później, testuję i wszystko spoko wykrywa.

Jak rozwiązać tego typu problem?

Proszę o jakąś poradę..


(Kolmar) #2

PPM na danym połączeniu -> właściwości, następnie we właściwościach protokołu TCP/IP ustaw na sztywno DNSy: 208.67.222.222 oraz 208.67.220.220


(Tompyk) #3

Skąd masz internet od jakiego dostawcy i przez co się łączy, np modem kablowy czy co?


(system) #4

Ustawiłem dokładnie jak wskazałeś, lecz problem nadal występuje.

Mieszkam w akademiku, nie wiem jaki to internet. Gniazdko w ścianie, od niego kabel do komputera i to wszystko co widzę/wiem.

u kumpla na komputerze - gdzie internet działa - jest napisane: Połączono, z zaporą VIA Rhine II Fast Ethernet Adapter, może to coś się przyda?

A może być, że będę miał przy lapku jakąś złą kartę sieciową lub cokolwiek innego związanego ze sprzętem?

Mój laptop to HP Compaq 6820s.


(Tompyk) #5

Czy administrator systemu nie ma przypadkiem ustawione filtrowania na MACach?

Spróbuj na moment może ustawić na swojej karcie MAC kolegi (u którego to działa) i zobaczy czy będzie działać. Pamiętaj tylko o tym aby później spowrotem to zmienić aby w sieci nie pojawiły te same 2 MACi.


(system) #6

Ustawiłem adres MAC kumpla, restart, test.. efekt? Znowu to samo..

już nie mam sił na tego złoma, co mogę zrobić? mogę cokolwiek jeszcze poradzić, czy pozostaje mi już tylko pchać na handel tego złomiastego laptopa?


(Kolmar) #7

http://www.softpedia.com/get/Tweak/Netw ... kFix.shtml