Wyłącz monitor po xx min. i wyłączenie myszki?

Witam,

czy jest możliwość “wyłączenia” myszki podczas tego gdy monitor jest wyłączany? Pytam, bo nie działa mi opcja “Wyłącz monitor po xx minutach” w Viście. To znaczy działa, ale po kilku sekundach od wyłączenia monitora on włącza się ponownie, nie mam pojęcia od czego. :frowning: Gdy odłączę myszkę z USB to monitor się wyłączy i nie włącza, mogę tylko go włączyć klawiaturą lub podłączeniem myszki. Tak więc może jest jakaś opcja na automatyczne wyłączenie myszki?

Mam myszkę Omage Laser Mouse OM 217. Poprzednie dwie myszki tak samo działały (tzn. był ten sam błąd).

w panelu sterowania->system->menedżer urządzeń-kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej masz zakładkę (przy głównych koncentratorach usb, na liście urządzeń) - zarządzanie energią. Odznacz przy każdym opcję “zezwalaj na wyłączanie w celu oszczędzania energii”.

Mam cały czas to odznaczone, tak było od instalacji windowsa. Może to ma być zaznaczone??

przy każdym z koncentratorów? powinno być odhaczone.

we właściwościach myszy sprawdź opcję “pozwalaj temu urządzeniu na wznawianie komputera”, również na karcie zarządzanie energią.

Co do myszy mam odhaczone. W tych od USB też odhaczone. Przypominam ze chce najlepiej “wyłączyć” myszkę gdy monitor się wyłącza.

A! żeby nie świeciła, bo np. cię irytuje? nie ma takiej możliwości :wink:

Nie… Jak wyłączy mi się monitor, to po kilku sekundach się włącza bo myszka SAMA DRGA czasami no i dlatego chce ją wyłączyć żeby ten monitor się nie włączał… ;/ Albo tak, że wznowić działanie monitora może tylko klawiatura, a myszka nie reaguje.

Znalazłem coś takiego w necie:

Tylko jak zrobić te skróty, żeby wyłączyć myszkę? To ma być plik w formacie .bat ?

SAMA DRGA? mieszkasz przy torach? ja odpuszczam, nie kumam…

hejj chłopaki mam problem z kompem zainstalowałem ubuntu i wszytsko dobrze chodzi tylko jest taki jeden chaczyk gdy gasze kompa kilka sekund przed całkowitym wyłaczeniem kompa zaczyna pipac cos w procesorze nie wiem cio jest grane po instalacji ubuntu nie instalowałem sterownkiow do karty graficznej bo sam system sie dopasował czy ktos wie moze co jest grane prosze o odpowiedz dzieki z gory AMD atlon 2500 karta graficzna rodeon 9200 procek 1,83 ghz prosze o pomoc :):slight_smile:

Ale czasami drgnie. Dlatego ten monitor się włącza… bo innego wyjścia nie ma. :confused: