Wyłącz/włącz czyli resetowanie ADSL z wiersza poleceń - jak?

Witam wszystkich,

Mam problem mianowicie nie wiem jak zresetować ruter ADSL z wiersza poleceń, w otoczeniu sieciowym wygląda to następująco:

Jest to możliwe?

z góry wielkie dzięki za pomoc

Wątpię by się dało.

Najprościej było by mieć sprzętowy restarter do zasilania i nim sterować.

To jest ikona routera jako UPNP, na routerze masz włączone UPNP i pokazywanie w otoczeniu sieciowym i dlatego go widać lub nie masz tej opcji do pokazywania w otoczeniu sieciowym i domyślnie jest to ustawione(Na WRT54GL+Tomato takie ustawienia mam i też taką ikonę widziałem na Windows 7-Visty nie posiadałem za długo).

Co do ponownego uruchamiania(sięgnąć po nowe IP) to co najwyżej logując się na stronkę routera i tam wcisnąć reebot, ale to trwa z 30s(zależne od modelu routera), no ale jakiś sposób jest żeby nie ruszać “się” z krzesła.

A nie prościej po po prostu wyłączyć router z prądu i włączyć ponownie?

Do tego trzeba ruszyć szanowny tyłek :smiley: Chyba że zasilacz z routerem przytargać obok biurka :smiley:

włączenie i wyłączenie w “otoczeniu sieciowym” nie powoduje zresetowanie całego routera tylko samego połączenia adsl i o to mi chodzi, bez potrzeby jest resetowanie całego systemu no i to trwa przynajmniej z 30s a zresetowanie połączenia adsl jakieś 3s więdz jest różnica. Potrzebne jest mi to resetowanie do zmiany IP aby ściągać automatycznie z serwerów np: rapidshare bez potrzeby klikania :wink: