Wyłącza się monitor, nie chce się zamknąc system

Cześć, mam dwa problemy z kompem:

  1. Raz na dzień, czasami raz na dwa dni, nagle podczas pracy lub po jakimś czasie bezruchu z mojej strony wyłącza się monitor, tzn. przestawia się na kontrolkę stand-by i nie da się go uaktywnić. Komputer wtedy działa dalej. Pomaga tylko restart z obudowy.

  2. Często nie chce mi się dać wyłączyć komputer, tzn zatrzymuje się na planszy Trwa zamykanie systemu Windows i stoi. Pomaga też tylko restart z obudowy.

Macie może jakiegoś pomysła co może się dziać ? Mam WinXP z SP 2, na bieżąco uaktualniam stery do grafiki, czyszczę rejestr i wszelkie tempy, skanuję antyszpiegowskimi i antywirami i nic nie pomaga.

Czy sądzicie że reinstalacja systemu może w takim przypadku pomóc ?

Pozdrawiam

Posprawdzaj wszystkie połączenia kablowe monitor >karta,osadzenie karty graficznej i kosci w slotach,przeczysć styki

Chyba niepotrzebne

elo Sebbeck,

czy masz włączone w opcjach zasilania windows wstrzymywanie systemu? jeśli tak, to wyłącz:

PPM na pulpicie>>Właściwości>>zakładka “Wygaszacz ekranu”>>Zasilanie>>i tu opcję “Wstrzymywanie systemu” ustaw na “Nigdy”

poczytaj ten temat -> klik

Ad1

Wyjąć kartę grafiki wyczyścić zlącze stykowe,sprawdzić chłodzenie bo może karta się przegrzewa,dobrze osadzić i przykręcić,sprawdzić kable monitora.

Sprawdzić monitor na innym kompie.

I to co koledzy piszą.

Ad2

http://forum.centrumxp.pl/viewtopic.php?t=29728#faq6

Nieraz powodują to programy antywirusowe,inne i np ad - aware profesional lub jego moduł Ad-Watch.

Do JNJN: to co radzisz w ad2 mam już w rejestrze ustawione, a więc to nie to

Do Antharas: Wstrzymywanie systemu mam na nigdy.

Sądzę że problemem jest apm/legacy. Doinstalowałem to ale w Menedżerze Urządzeń mam z żółtym wykrzyknikiem i info, że nie może zainicjować sterownika dla tego urządzenia. I nie wiem jak to ruszyć.

W Panelu / Opcje zasilania nie mam zakładki APM, w Men. Urz. komputer mam zgodny z ACPI.

Może ktoś mi podpowie jak to uruchomić ?

Tu masz wszystko czytaj i rób.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 3%B1czy%E6