Wyłącza się monitor, windows xp sp3

(Babcia66612) #1

Witam,

dzisiaj zauważyłem taki oto problem... Posiadam Windowsa XP sp3. Po dłuższym nie ruszaniu komputera wyłącza się ekran i nic nie da się zrobić. Tylko restart komputera pomaga.. Nawet sprawdziłem wyłączyłem monitor odeszłem na 15 min, gdy wróciłem i włączyłem monitor nie włączył się. Co może być przyczyną? Specyfikacja w podpisie.

Pozdrawiam i czekam na odp,

Marek

(Frog) #2

xXxMAROKOxXx , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(WooQash) #3

Ja miałem podobny problem kiedyś gdy miałem ustawione wyłączanie dysków. Niestety po jakimś czasie nieobecności przy komputerze dysk się wyłączał (jeżeli można to tak nazwać) i już nie wstawał potrzebny był hardy reset. Sprawdź w Ustawieniach Zasilania czy nie masz takiego czegoś włączonego.

(Babcia66612) #4

Ustawienia zasilania są ustawione dobrze.. Wszystko na nigdy.

Jaka jest jeszcze możliwa przyczyna tego zjawiska?

Pozdrawiam i czekam na odp..

Marek

(Laik555) #5

@xXxMAROKOxXx

Gainward nie dogaduje się z Twoim monitorem (nie potrafi go obudzić)

Możesz wydłużyć czas do wyłączenia monitora przy braku aktywności (standardowo 15 minut) w Panelu Sterowania -> Opcje Zasilania -> zakładka Schematy zasilania -> pole Wyłącz monitor do max 5 godzin lub ustawić Nigdy

(Babcia66612) #6

Przykro mi to nie to. Wszystko w opcjach zasilania ustawiłem na nigdy a problem nadal się powtarza..

Proszę o pomoc...

Pozdrawiam,

Marek

PS. Przypomniało mi się od czego to się zaczęło. Pewnego dnia wyjąłem z komputera dysk i wyniosłem do kumpla ale nie korzystałem z niego tam. Tego samego dnia wieczorem dysk wsadziłem na miejsce. Może to coś z tym związane?