Wyłączająca się myszka a4tech x7 xl-750bf

Od pewnego czasu mam problem z myszka a4tech x7 xl-750bf. Podczas normalnego użytkowania potrafi się sama wyłączyć i działa dopiero po wyciągnięciu wtyczki z gniazda USB i ponownym włożeniu. Oprócz tego przy prawie każdej próbie “podniesienia” myszki z podkładki choćby na 2cm również się wyłącza. Bywa, że kilka dni nie ma z nią problemu lub potrafi wyłączyć się 5x w ciągu 10 min. Mam ją około 2 lat i początkowo sprawowała się znakomicie. Stąd moje pytanie: Konieczna jest wymiana czy da się to jakoś naprawić i dlaczego się tak dzieje. Z góry dziękuję za fatygę.

Sprawdź kabel przy obudowie może być nałamany.

mam identyczna mysz i mialem tez taka sytuacje

musisz uciac okolo 5cm przy samym wejsciu do myszy kabla i przylutowac go na nowo bo płytki pcb

Co jest powodem tej usterki ? Jesteś pewny że to pomoże ? Jak utnę kabel to nie bedzie odwrotu, chciałbym mieć 100% pewności.

Powodem jest zwyczajne zmęczenie materiału - zapewne kiepskie przewody A4Tech stosuje. Powyginaj przewód przy wyjściu myszki i zobacz, czy w tym czasie mysz będzie się włączać i wyłączać. Jeśli tak, to znaczy, że się złamał i przerywa.

Ja w swoim A4Tech X-750 już 2 razy reperowałem przewód, w tym raz na gwarancji.