Wyłączająca się neostrada


(manfred1) #1

Witam serdecznie zauważyłem w swoim kompie , że jak mam włączonego osiołka więcej jak 12-16 godzin to neostrada mnie rozłącza z netem. odświerzam pulpit wyskakuje mi okienko do zalogowania po czym widze że neostrada łączy się poprzez autostart z netem, dlaczego tak sie dzieje nie mogę np być połączony z netem 50, 70 godz non stop?


(Sebos99) #2

Bo neostrada zawsze się rozłącza co 24 godziny, celem zmiany IP :slight_smile:


(manfred1) #3

Czyli możesz mi polecic alternatywe?


(Rejkm) #4

Jest to cytat z Regulaminu świadczenia usługi Neostrada TP (§ 7 pkt.4). TP resetuje połączenia przynajmniej raz na dobę.

Zmiana operatora na takiego, który przydziela stały IP lub DSL w TP.


(manfred1) #5

A nie ma programu który by automatycznie po rozłączeniu wymuszał połączenie to w moim przypadku było by najprostrze wyjście


(ksedoks) #6

Jest.AutoConncect,wznawia połączenie po resecie

http://shider.net/AutoConnect/


(fiesta) #7

Autoconnect


(Rejkm) #8

Jeżeli nie zależy ci na tym aby połączenie trwało non stop a tylko żeby było wybierane ponownie to skonfiguruj odpowiednio połączenie (w panelu sterowania połączenia sieciowe ->internet ADSL) lub skorzystaj z rady ksedoksa. :smiley:


(Sebos99) #9

Tylko musisz jak zainstalujesz ten program usunąć to połączenie neo z autostartu. W ogóle warto przeczytać pomoc w tym programie. Jest bardzo czytelnie i obrazowo po polsku napisana :slight_smile:


(manfred1) #10

Właśnie zależy mi aby połączenie trwało non stop


(Rejkm) #11

No to niestety nie w Neostradzie. Tutaj możesz najwyżej skonfigurować połączenie tak, żeby po zerwaniu było automatycznie wybierane ponownie. Wiąże się to z kilku- lub kilkunastosekundowymi przerwami w połączeniu, po których następuje ponowne połączenie z innym IP.


(manfred1) #12

Mógłbyś mi tak pokrótce powiedzieć w jaki sposób to zrobić?


(Rejkm) #13

Start -> panel sterowania -> połączenia sieciowe -> internet ADSL. PPM -> właściwości. Zakładka opcje i zaznacz "Wybierz numer ponownie po przerwaniu połączenia" -> OK.

Inna metoda to ponownie nawiązywanie połączenia za pomocą odpowiedniego programu np. polecany przez fiestę i ksedoksa parę postów wyżej Autoconnect.