Wyłączające sie Aero Glass

Witam, wiem ze były już setki takich tematów ale moj problem jest bardziej indywidualny. Nie wiem jak to możliwe, moja karta powinna obsługiwać aero glass. Na początku po samym starcie systemu widzę że aero glass jest włączone. Chwile poźniej (jakieś 10s po starcie systemu) obraz się odświeża i aero glass zostaje całkiem wyłączone. Najgorsze jest to że nie moge go włączyć. W ustawieniach wyglądu aero glass poprostu nie ma.

Nie wiem czy w dobrym kierunku idę ale zastanawiam się czy nie ma to coś wspólnego z odświerzaniem monitora. Czy to możliwe że mój monitor jest poprostu za słaby??

Nie wiem, ale dobrze by było zrobić uptade sterowników. I jeszcze jedno:

jaką masz kartę graficzną?

Jeśli już to nie monitor a karta… ale dziwne zainstaluj sterowniki do grafy (najnowsze) i powinno działąć…

a może jakiś program masz w autostarcie który wyłancza ci aero ?

Moja karta to: Radeon X800 GT. Wszysto zgodne z wymaganiami Aero Glass. Nazwa sterownika zawiera skrót WDDM więc to raczej nie wina sterownika. W teście wydajności mam 4,0; karta graficzna ma wynik 4,9.

ale jaki niby miałby to byc program?? i skąd by sie niby miał u mnie wziąc? ;/

może sam zainstalowałeś niektóre programy które są niezbyt kompatybilne z vistą wyłączają aero mi kilka programów wyłancza aero jak je uruchamiam a po wyłączeniu aero włancza się z powrotem

Podaj przykładowy program który blokuje ci aero.

U mnie to raczej nie możliwe ponieważ dzieje mi sie tak od samego początku gdy tylko zainstalowałem Viste. Wtedy nie miałem żadnych programów na viscie zainstalowanych.

Wszystkie sterowniki mam aktualne.

np przedwczoraj ściągnełem dziobas rar player i wyłączył aero i jeszcze pare które mi wyłączyły ale z tego co piszesz wynika że nie to jest przyczyną ATI ma jeszcze niedopracowane sterowniki odinstaluj ten co masz i zainstaluj inny

Zobacz co masz w autostarcie, może jakaś usługa? Na laptopach np. ważny jest też plan zasilania ale chyba nie o to chodzi. U mnie aero wyłacza się przy uruchomieniu 3Dmax 8, po zamknięciu programu wszystko wraca do normy. Raczej stawiam na jakiś program uruchamiany w tle przy starcie systemu.

W kwestii leczenia objawowego pewnie wystarczy wyłączyć usługę

“Kompozycje”.

wyłączenie usługi “themes” powoduje wyłączenie zupełnie trybu Aero. Po wyłączeniu kompozycji ustawia się standardowy wyglad Windows.

Też wydaje mi się ze problem tkwi w jakimś procesie / usłudze uruchamianej przy starcie Visty. Problem w tym że nie mam pojęcia jak ten program znaleźć. W autostarcie mam tylko programy które instalowałem typu “Skype” czy antywirus.

a skype która wersja i av jaki?

mam skype 3.1.0.152… a “av” co to takiego?

ale to na pewno nie wina żadnego komunikatora bo na początku nie miałem tych programów a problem występował…

Jeśli ktoś się domyśla która usługa może powodować wyłaczanie aero glass bardzo prosze o pomoc.

Ten tajemniczy skrót “av” oznacza AntiVirus, a to znaczy AntyWirus

Może ten artykuł okaże się pomocny: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=8&a=121

jest kilka programów które wyłonczają Aero np Picassa z google, która dodaje się miedzy innymi do autostartu jeśli nie odznaczymy tej opcji.