Wyłączający się BitComet 0.76

Witam!

Po zaktualizowaniu BitCometa do najnowszej wersji (0.76), pobranej z vortalu, program zaczął działać bardzo niestabilnie i po kilkunastu sekundach ściągania po prostu się wyłączał, wyświetlajać komunikat z możliwością wysłania raportu. Jak na razie wróciłem do poprzedniej zainstalowanej wersji (któraś z tych poniżej 0.7x - ze starym silnikiem) i wszystko jest w porządku. Czy ktoś miał podobne problemy i co może być przyczyną wyłączania się programu? Dodam jeszcze, że BitComet w wersji 0.76 miał u mnie problem z aktualizowaniem statusu pobranego pliku (%). Przez cały czas widoczne było zero, mimo że niemała część pliku została pobrana. Działo się tak dla różnych torrentów.

Z góry dzięki za pomoc.

Nie instalujcie najnowszej wersji BitCometa z dwóch powodów

  • jest to wersja NIESTABILNA

  • wszystkie wersje powyżej wersji 0.70 są banowane na większości prywatnych trackerach i nie działaja. Dlatego zalecene jest używanie BitCometa wersji 0.69 lub 0.70

A to dlaczego?

0.67 i śmiga aż miło :wink:

Chodzi o to, ze uzywanie wersji powyżej 0.70 wiaże się z błędnym naliczaniem ratio, dlatego te wersje są banowane.

Oczywiscie wersja 0.67 może Ci “śmigać” co nie zmienia faktu, że na dzis zalecana najniższa wersja to 0.69 :slight_smile:

Generalnie było tak, że po prostu nadinstalowałem 0.76 na starą wersję, ale nie pamiętam, jaka to była. Zainstalowałem “na oko” 0.67 i jest ok.

Swoją drogą, wersje 0.7x mają błędy w spolszczeniu interfejsu. Drażni mnie także zmiana ikon na pasku narzędzi, a szczególnie brak ikony Pauza.

Serdeczne dzięki za info.

A “zalecaną wersję” niebawem zainstaluję :slight_smile:

Update:

Zauważyłem, że najczęściej używane wersje BitCometa to 0.76, 0.70 i 0.67…