Wyłączający się ekran

(Agatka10 01) #1

Mam problem, nie wiem dokładnie czy to jest to wina Windowsa, karty graficznej czy zasilacza.

Mój sprzęt:

Toshiba Satellite L650D

Windows 7

AMD Radeon HD 6500M/5600/5700

Gry po 3-4 minutach zacinaja się (chociaż są wyjątki), ekran zaciemnia się, zaczyna migac, lub całkowicie gaśnie. Przy zaciemnieniu ekranu, czasami pomaga wyjście na pulpit przyciskiem z logiem Windowsa oraz kliknięcie na jasność ekranu, wybierając inną opcję, która jest używana, np. Zrównoważony. Ekran robi się normalny, ale po powrocie do gry znowu dzieje się to samo.

Karta graficzna była wymieniana jakoś tak w październiku 2013. Po odesłaniu laptopa przez serwis zauważyłam, że zmienili zasilacz.

Więc może wina leży w zasilaczu?

A może pomoże formatowanie?

P.S. Sterowniki są aktualne.

Za chwilę zrobię także eksperyment czy będzie działo się tak kiedy zasilacz nie będzie podłączony

(Semtex) #2

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: "problem", "help", "pomocy" i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

(michq) #3

Spróbuj zainstalować sterowniki ze strony producenta komputera. Napisałaś, że są aktualne, czy w takim razie pobierałaś je ze strony AMD? U mnie po instalacji najnowszych sterowników ze strony AMD na notebooku czasami występowały problemy np. z przeglądarką internetową. Wcześniej też tak miałaś (tzn. po naprawie)?

(Agatka10 01) #4

Sterowniki są od Toshiby. Ten problem powstał dopiero po naprawie.

(michq) #5

Komputer się nie przegrzewa? I jak na baterii działa normalnie? Może dali za słaby zasilacz. Mimo wszystko, to czy próbowałaś przeinstalować sterownik? Podaj dokładną nazwę modelu komputera (wartość po myślniku), to się zobaczy, czy dali dobry zasilacz. A jeśli chodzi o czas występowania problemu, to źle się wyraziłem. :smiley: Miałem na myśli, czy po naprawie wszystko było dobrze i dopiero od nie dawna tak jest, czy od razu po naprawie problem zaczął występować.