Wyłączający się internet

Witam

Mam problem z działaniem sieci. A dokładnie internetu w netbook’u samsung N145. Internet UPC 5MB/s - router D-Link 524 - 2 komputery. Internet jest działa wszystko pięknie, jednak czasami się samoistnie odstawia bez powodu. Netbook wykrywa inne sieci ale mojej nie widzi. W tym samym czasie na notebook’u Internet działa normalnie. Sprawdzałem w opcjach zasilania karty Wi-Fi i ustawiona jest pełna wydajność. Co można zrobić aby się tego pozbyć?

p.s. Dodam, że na viście było to samo…

A czy Vista była zainstalowana na tym samym notebooku (N145) ? ,jeżeli tak to może być problem z routerem / ustawieniami zabezpieczeń.

Czy restart routera pomaga ?

Restart (wył./wł.) powoduje, że sieć znowu jest przez dłuższy czas wykrywana i działa prawidłowo.

Mam siec zabezpieczoną hasłem i po numerze karty MAC. Ma to jakiś związek z tym co mówiłeś czy to raczej sam router się zawiesza?

Jaka metoda zabezpieczeń - WEP/WPA2 itp ? Spróbuj ustawić inną metodę np jak masz WPA/2 to ustaw WEP i sprawdź co się dzieje,

Samo filtrowanie ,czy też np przypisanie na sztywno IP do konkretnego MAC ? Jak tak to spróbuj ściągnąć przypisywanie na sztywno IP dla MAC netbooka .

Oraz możesz spróbować zmienić kanał bo mogą się zakłócać (?) ,sprawdź na jakich kanał są inne sieć i ustaw taki którego nie ma.