Wyłączający się komp

Od pewnego czasu mam tak,że gdy gram w jakąś gierkę to mi się komp wyłącza(trzeba dopiero odłączyć go z sieci,żeby się ponownie uruchomił:.Strasznie irytująca sprawa :?

Sprawdź czy nie masz wira skanerami online z vortalu.

Wklej loga :slight_smile: z HiJackThis

Miałem tak kiedyś z grami. po uruchomieniu restert. Problem tkwił w sterach od karty graficznej. :smiley:

A takie pytanie ode mnie: Czy przyczyną resetów może być płyta główna ??

Sprawdze sterownik do karty graf.

Przyczyną resetów może być każdy element komputera ( Oczywicie nie obudowa) , a wiec i płyta główna.

Ewentualnie zmień na inną wersję. :smiley:

Domyślam się :smiley:

czasem gierka tez może byc powodem. Mozna wtedy ściągnąć patha. //Nie wiem jakie ‘h’ się pisze ‘path’

Ściągam nowe nvidia i zobaczymy. Element komputera raczej odpada,bo czemu :wink: Na dwóch grach mi się tak robi9 bo więcej nie mam:) Reset i zagram w coś to odpisze czy już po problemie

Mialem podobny problem jezeli twoj komputer nie jest nowy sproboj go rozkrecic wyjac grafike i wyczyscic wiatrak, pamieci ram i ogolnie calosc mi przy duzym obciazeniu szczegolnie w grach sam sie resetowal lecz od momentu wyczyszczenia wiatraka grafiki idzie jak malina :slight_smile:

no niestety,komp sie nadal wyłącza.Jeszcze skan ad-adware

posprawdzaj dobrze wszystkie urzadzenia w komputerze dokładnie ramy,Karta Graficzna ,CPU i Płyte główna

Zobacz jescze w biosie jaka masz ustawiona temperature procesora moze jest za niska i jesli klocek sie zagrzeje to sie komp wylancza :slight_smile:

W biosie mam tą opcję wyłączoną,więc to nie to. Jest tam taka opcja jak “After AC power loss-----------Power Off” i nie wiem co to jest

Dokładna konfiguracja kompa.

Podgląd zdarzeń i co za błędy.

Brzydka usterka.

Porządna konserwacja kompa.

Zasilacz podmień na inny.

Temperatury wszystkiego.

Płyta główna,stabilizatory napięć,kondensatory elektrolity sprawdz.

Podejrzewam sprawe sprzętową.

To na początek

Zrób reset biosu na defaults, najlepiej baterią ustaw godzine i date i tylko co trzeba.

Opcja ta powoduje po awaryjnym wyłączeniu kompa jego automatyczne włączenie lub nie czyli OFF.

Sprawdziłem jeszcze temperaturę procesora AMD Athlon 2500+ i wydaje mi się ona trochę za duża, bo ma 79 st. C

Zdjąłem obudowę o kompa z jednej strony.Temp. procka spadła do 55st.C i co? Jak ręką odjął. W następnym etapie wyczyszcze radiator,wiatraki,zmienie pastę i będzie ok z obudową mam nadzieję :smiley: