Wyłączający się komp

Hej, jak wszyscy widzą za oknami się ociepla, ale to niestety nie wróży dobrze mojemu sprzętowi. Otóż, gdy mam tylko w pokoju, temperatura jest wyższa komputer zaczyna okrutnie ciąć i wyłącza się. Kiedy dotknę obudowy mogę się sparzyć. Muszę ściągać całą boczną część i otwierać okno tudzież włączać wiatraczek biurowy, bo ten w kompie się załącza na normalne chłodzenie bardzo rzadko. I moje pytanie brzmi. Czy da się podłączyć do mojej skrzynki dodatkowy “chłodzik”, włączany manualnie. Mój sprzęt to FUJITSU SIEMENS SCENIC P300.

*Radeon 9600

*Ram 2x2GB

*Dysk 90GB

*Procesor Intel pentium 4 2,59GHz

*MS W7 Pro

Odkurzałeś komputer z kurzu, patrzyłeś czy wszystkie wentylatory działają poprawnie, jak wygląda sprawa z zasilaczem (model, marka, moc). Podaj screen z BIOSU z temp. i napięciami. Swoją drogą ciekawe, że n takim czymś odpalasz win7…

Odkurzałem komp, wiatrak też przeczyściłem. Nie zrozumiałeś mojego pytania, chodziło o to czy da się zamontować dodatkowe chłodzenie, bo temperatury są normalne (wujek informatyk) patrzył i mówił że są w porządku. Głównie zasilacz się gotuje. To jak da się coś dorzucić i czy jest sens w ogóle, bo jak nie to wypierdzielam ten szajs :expressionless:

PS -akurat w moim przypadku (w jakiś niezrozumiały dla mnie sposób), 7 chodzi lepiej niż XP, tzn. gry mniej tną itd.

Podaj dane zasilacza, być może zwykły szajs, który nadaje się do wymiany. Oczywiście, że możesz dołożyć wentylatory z przodu, tyłu albo kupić inna lepiej wentylowaną budę, ale oczywiście to leży w Twojej kwestii.

Mój zasilacz to:

NEWTON POWER model NPS-180DB A REV:06

max. continuos output power is 180 W

max. peak output power is 210W (10 sec.)

1485352198-1.jpg

Poczytałem trochę i doszedłem do wniosku że trzeba zakupić nowy, jakieś propozycje :?:

Pytanie brzmi ile masz pieniążków do wydania.

Hmmm, 250/300zł więcej w tego grata nie włożę :wink:

http://allegro.pl/zasilacz-atx-fortron- … 11494.html Chociażby to powinno wystarczyć za niewielkie pieniądze.

Dzięki już złożyłem zamówienie :slight_smile: