Wyłączający się komputer podczas grania


(Lajtek96) #1

Witam.

Otóż mam taki problem ,gdzie grając w gre (Metin) po paru minutach gry komputer się zawiesza i restartuje ,bądź wyskakuje bluescreen z komunikatem "A clock interrupt was not received on a secondary processor within the allocated time interval". Czytałem na innym forum o tym ,ale nie znalazłem tam ,żadnego rozwiązania problemu. Komputer jest świeżo po formacie ,wyczyszczony itp. (Myślałem ,że to może problem z temperatura ,bo po wyjęciu radiatora nie było prawie wgl pasty). Jeśli jest ktoś w stanie pomóc lub miał podobny problem.

 

Komputer:

Procesor: AMD FX 4100

Grafika: Nvidia GeForce GTX460 Se

Płyta główna: 760GM-P21 (FX)

RAM: 8 GB Patriot

Windows 7 64 bit

 

 

 


(mrFreeze) #2

Przetestuj pamięć memtestem. Rozumiem, że nic nie kręciłeś? Czy po czyszczeniu i wymianie pasty na “grzałce” FX-ie monitorujesz temperatury? Może wrzuć screena z zakładki Sensors po odpaleniu jakieś wymagającej gry na kilka minut. Wrzuć srenna z HDTune z zakładki Health. Napisz model i markę zasilacza.

 

http://www.memtest86.com/downloads/memtest86-iso.zip

http://storage.dobreprogramy.pl/narzedzia/hw32_436.exe

http://www.hdtune.com/files/hdtunepro_550_trial.exe


(Lajtek96) #3

Proces jest seryjnie podkrecony z opcki TurboBoosta ,probowalem ja wylaczyc w BIOSIE i ponownie odpalic gre ,lecz bez rezultatów.

Zasilacz to Modecom FEEL 600w. Temperatury raczej sa w granicach 35-45 stopni nie wiecej ,przed wymiana pasty nie sprawdzałem ,bo nie bylo takiej potrzebny.

 

 


(mrFreeze) #4

Zasilacz czarna lista. Może jednak wrzucisz tego screena z Sensors? Obejrzyj płytę główną czy nie widać żadnych przepaleń itp. Zrestartuj bios przez wyciągnięcie bateryjki na 15 minut. Po restarcie musisz wszystko ustawić w biosie w tym datę i godzinę.

 

http://andrewjar.cba.pl/images/Bateria.jpg


(Sebastarzak) #5

Chciał bym się nie w pełni zgodzić z moim przedmówcą, lecz mam nadzieje, że go to nie urazi :slight_smile:

Po 1 do reatartu biosu wystarczy spokojnie kilka sekund ale minuta bedzie bezpiecznym czasem.

Po drugie godziny nie musisz ustawiac. Wystarczy, że uruchomisz w pełni system.

A skoro procesor masz na bazowym taktowaniu, to z ustawień biosu możesz rzucic okiem na boot sekcje, aby dysk HDD byl pierwszy a nie napęd DVD

Tak jak kolega mrFreeze zaznaczyl, zasilacz jest z czarnej listy, co może być przyczyną tych restartów.

Mam też pytanie. Czy windows jest bez przeróbek? Chodzi mi o to czy wykonałeś czystą instalacne z zakupionej kopii systemu/ściągnjętwj z msn, czy może system jest z torrentów?

Nikt Cie nie zlinczuje za pochodzenie kopii obrazu systemu, gdyż jest to nieistotne pod względem legalności jeżeli masz klucz produktu, lecz jest to bardzo ważne.

@edit

Czy gdy instalowałeś sterowniki do karty Gtaficznej po zainstalowaniu systemu wybrałsś wesje BETA?


(Lajtek96) #6

A więc tak. Restarty odbywały się tylko podczasy gry w metina na pewnym modzie ,przy reszcie gier nie ma zadnego problemu. Znajomi grajacy na tym modzie nie mieli zadnego problemu. Zasilacz to wiem ze jest z czarnej listy ,gdyz komputer nie byl skladany lecz kupowany juz zlozny wiec dlatego tak. Co do windowsa to nie mam pojecia jak to bylo ,nie ja sie tym zajmowalem ,na pewno nie jest oryginalny. Sterowniki do karty graficznej bez bety


(Odyniec_Stary) #7

Nie każdy Feel to czarna lista… Feel 3 już jest całkiem OK.

 

Co do źródła problemu, to chyba sam sobie odpowiedziałeś.

 

Pobierz najnowsze sterowniki do grafiki i chipsetu, odinstalowując i czyszcząc poprzednie.