Wyłączający się komputer przy starcie

Witam

Mam problem ze swoim komputerem stacjonarnym. Natomiast po kilku sekundach od włączenia samodzielnie się wyłącza. Na monitorze nic się nie pojawia, brak jakichkolwiek dźwięków na początku z biosu. Sprawdzałem z inna kartą graficzną było to samo, zmieniłem zasilacz (w sumie na jakiś gorszy) ale ciągle było to samo, uruchamiałem z jedną kością RAMU, zmieniałem sloty pamięci i ciągle nic. No chyba nie sprawdzałem tylko procesora, bo nie mam za bardzo jak. Tak wiec pytanie co może być niedziałającego lub jeżeli macie może jakieś propozycje co jeszcze mogę zrobić.

Sprzęt:

zasilacz: OCZ 500W Stealth stream

procek: Intel Core 2 Duo E4500

karta graf: gtx 260

płyta główna: GA-945PL-S3P Gigabyte

Chłodzenie na procesorze jest dobrze zamontowane, pasta jest nałożona?

Chłodzenie dobrze zamontowane, pasta świeża.

U mej siostry było podobnie tylko tyle że po paru minutach się wyłaczał wina była dysku

Bez podłączonego dysku jest to samo, tak więc u mnie to też nie to.

U mnie było podobna sytuacja , wymieniłam na nową płytę główną i zasilacz . Płytę z względu zepsutego USB , zasilacz , bo wyłączał się komputer . Spróbuj może …

Wymiana płyty głównej (hmm no i chyba procka) to jest ostateczność. I chyba trzeba to zrobić skoro żadnych innych pomysłów nie ma.

Dodane 19.02.2013 (Wt) 15:18

Udało mi się sprawdzić na innym komputerze ramy, karte graficzną, procesor z tego zepsutego kompa. Czyly co, płyta główna do wymiany?

jak wszystko inne jest ok to zostaje płyta

Zamontowałem nową płytę główną, komputer słychać, że chodzi, ale na monitorze nic nie ma… Ciągle brak sygnału… Ta płyta główna ma również zintegrowaną kartę graficzną (asrock g41c-gs) jak podłączyłem monitor pod nią to dalej nic nie wyświetla się na monitorze. Co może być nie tak?

Wszystkie kable podpięte? Może płyta ma starszą wersję BIOSu, która nie obsługuje tego procesora.

No kable sprawdzałem już kilka razy, płyta jest nowa to nie wiem jak z tym biosem.

Na jakiej płycie sprawdzałeś swój CPU? Na sto procent nie zapomniałeś o podłączeniu złącza 4pin?

Spróbuj odpalić komputer bez żadnej pamięci, jeśli wyda sygnały POST to możesz podejrzewać pamięci. Nie zawsze tak jest, że na uszkodzonych pamięciach nie odpalisz komputera - byc może płyta na której testowałeś potrafiła tak zrobić…

Na pewno wszystkie kable są dobrze podpięte. Próbowałem też odpalić z innymi ramami, też nic (oczywiście ramy zgodne z płytą główną). Jak odpalam komputer bez ramu, nie ma żadnych sygnałów.

Spróbuj uruchomić komputer na pająka tzn. z wyjętymi z obudowy podzespołami. Być może po prostu jest gdzieś jakieś zwarcie w budzie.

Pamiętaj, żeby nie kłaść podzespołów na niczym metalowym.

Niestety, nic to nie dało :frowning:

Nie mam pojęcia co jest nie tak…

Włącz komputer bez żadnych napędów i zewnętrznej grafiki i powiedz jakie bedą efekty (tylko sam CPU + RAM + chłodzenie)

Już tak próbowałem sporo razy. Żadnych efektów, ciągle ten sam problem, że brak sygnału na monitorze i tylko słychać jak wiatraki pracują.

Może poprostu monitor Ci padł nie myślałeś o tym i temu brak sygnału albo coś z okablowaniem może myszy przegryzły jak mi kiedyś :slight_smile:

Nie nie, monitor i kabel działa, sprawdzałem oczywiście. Nie strasz mnie myszami w mieszkaniu :slight_smile:

Jeszcze jedno: czy na nowej płycie zrobiłeś clr cmos przed włożeniem procesora?