Wyłączający się komputer

(Sadov) #1

Mam problem ponieważ mój laptop wyłącza się przy bardziej wymagających programach podejrzewam ze cos jest z grzaniem. System jest swierzy w srodku komputer jest wyczyszczony taśmy zmienione, ale odczyty temepratury wydają sie podejrzane komp wyłaczył sie przy nastepujących wynikach

wyniki z progrmu speed fan

HD0: 51c

TEMP1: 75 c

Core 101 c (ten jest podejrzanie wysoki) (w tym momencie padł komp)

mój sprzęt to :

AMD Athlon 64, 2400 MHz (12 x 200) 3700+

ATI MOBILITY RADEON 9600/9700 Series (128 MB)

Bateria Microsoft o metodzie kontroli zgodnej z ACPI

to chyba te wazniejsze

(Michal Kolatek) #2

Proc.

Chłodzenie się nie obluzowało?

Połóż nową pastę np Arctic Silver 5, Zalman STG1, stara przy tej temp na pewno straciła swoje właściwości.

Nie wiem jakie temp wytrzymują mobilne, stacjonarne teoretycznie palą się po przekroczeniu 65 stopni, mój poszedł raz na 83.

(Members92) #3

Nie no temperature proca masz naprawde konkrentną.

Dziwne że Ci się jescze komp nie spalił.

Sprawdz chłodzenie oraz kup nowa paste na proca.

PS: A takie pytanko jeszcze.Nie podkręcałeś proca przypadkiem.

(Błażej) #4

Albo program coś przekłamuje...

Zobacz w Biosie czy ta temperatura wygląda tak samo.

(Dzony) #5

Program przekłamuje na bank, procesor nie wytrzymal by takiej temperatury - chyba ze faktycznie mobilne athlony maja wysoki próg bólu oO. U mnie np czujnik jest zrąbany lub speedfan źle odczytuje temp, ponieważ pokazuje temp procka stale 128 *C - co jest nie prawdą ponieważ komp chodzi dniami i nocami i nic się z nim nie dzieje, a przy takiej temp prawdopodobnie mogłbym oszczędzać na gazie i smażyć jajecznicę na nim.

(Sadov) #6

jak sie sprawdza temperature w biosie ??

(Bartlomiej Kwiatkowski) #7

Podczas startu komputera trzymasz wcisnięty klawisz Del albo F1 i wchodzisz w ten sposób do BIOSu. Potem szukasz w menu opcji podobnej do "Hardware Monitor" i tam znajdziesz temperatury.