Wyłączający się komputer

(koszmos) #1

Witam :wink:

Mam całkiem spory problem i chciałbym prosić o ewentualną pomoc w jego rozwiązaniu, lecz do rzeczy.

Pewnego czasu zacząłem się ciekawić overclockingiem, podkręciłem kartę graficzną ( GF 8500gt 512 ) programem Rivatuner, efekty były zadowalające, aż do czasu, kiedy zaczeły się robić problemy z grafiką ( pasywne chłodzenie ) blokowała się większość aplikacji, po przekroczeniu 102 stopni temperatury, więc pomyślałem na szybko, i przykręciłem do podstawy komputera radiatorek ( 80 ) skierowany na ten ,,kaloryferek'' jak to ja nazywam. Temperatura spadła przy rozruchu z 102 do 40-30 stopni. Ostatni czasy zainstalowałem Need For Speed: Undercover i podczas gry w niego, komputer poprotu się wyłącza po 10-20 min, podobnie z Resident Evil 5, tylko że w Re wyłącza się po jakiejś 1-2 godzinach ( przy szeregu dynamicznych akcji ). Przy innych grach również się tak dzieje, nie wiem co może być przyczyną, więc proszę o pomoc, obecnie karta graficzna wróciła do stanu przed overclockingiem ( po pierwszym samoistnym wyłączeniu komputera wróciłem stanu do bazowego ).

Procesor: AMD athlon 64 x2 Dual Core Procesor 4200+ 2,19 GHz.

2,00 GB RAM

GeForce 8500gt 512mb Asus

350w zasilacz

Ta moja innowacyjna metoda chłodzenia wygląda tak:

abcd0005nowka.jpg

Myślę że to wina zasilacza, ponieważ do najsilnieszych on nie należy, ale zostawiam zdanie specjalistą.

(rapper) #2

Zdaje mi się, że czas wymienić zasilacz ( 430-500 w) wystarczy. Sam mam 430 w i jestem zadowolony... :slight_smile:

(Michalek226) #3

To może być wina zasilacza.

Podaj jego markę.

Mimo wszystko wymieniłbym go na Corsaira 400W lub Huntkeya 600W

(koszmos) #4

firma to jakiś ,,POWER MAN'' coś takiego jak to, tylko 350

http://www.allegro.pl/item790017551_powerman_fortron_300w_od_ss_wroclaw.html

(Michalek226) #5

Według mnie zasilacz do wymiany.