Wyłączający się komputer

witam

mam taki problem z komputerem , niedawno spalil mi sie zasilacz , wymienilem na nowy i po tym pojawil sie blad CMOS checksum error , ten błąd juz naprawilem ale pojawia sie kolejny tym razem komputer kiedy ma ladowac sie juz system wylacza sie … nie wiem co moze byc przyczyną , prosze o pomoc…

Spróbuj zresetować BIOS - wyjmij baterię z płyty głównej na co najmniej godzinę lub zrób to za pomocą zworek.

Poza tym jaki zasilacz miałeś, a jaki masz ten nowy? Sprzęt jak w podpisie? Wszystko dobrze podłączyłeś?

robilem juz restart biosu zworką , i baterią , błąd z CMOS… juz minął , wczesniej mialem iBoxa 400 w , teraz mam modecom feel 500 wat , wszystko jest dobrze podlączone , komputer wyłącza się tak jakby mu ktos zasilanie odciął , a zasilanie jest nieprzerwanie…co dalej moge zrobic ? prosze o pomoc was

karolinho1991 ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Zamienił stryjek siekierkę na kijek… :stuck_out_tongue:

Proponuję pożyczyć i podłączyć jakiś inny, sprawny zasilacz. Jak wtedy komputer włączy się prawidłowo to wszystko będzie jasne. Jeśli nie - będziemy kombinować dalej.

a co z tym zasilaczem jest nie tak ? to jest nowiutki zasilacz

Dokładnie nie wiadomo, co się w nim zepsuło (o ile w ogóle - trzeba to sprawdzić podłączając inną zasiłkę).

Jeśli masz na myśli czemu uważam, że ta wymiana nie była korzystna to powiem, że zasilacze serii FEEL są niskiej jakości. Znajdują się na czarnej liście zasilaczy. Tak jak i iBox, którego miałeś wcześniej. Jeśli miałbyś kupować to szukaj Delta/Fortron/Chieftec 450W (z korzystnych cenowo).

Przeczytaj sobie:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

ALE to chyba raczej nie mozliwe zeby byl on zepsuty skoro jest nowy i to byla jegfo pierwsza proba , powininen pociągnąc taki sprzet …zwłaszcza ze stary ibox ciągnął to przez 5 lat… nie mam zbaardzo jak sprawdzic czy jest on dobry a i nie mam tez od kogo pozyczyc zasiłki…;/

Jedyne, co jeszcze przychodzi mi do głowy to sprawdzić w BIOSie kolejność bootowania i ustawić na 1 dysk twardy z systemem. Oprócz tego, czy Twoja karta graficzna wymaga podłączenia dodatkowego zasilania i jeśli tak, to czy je podłączyłeś?

Może inni jeszcze na coś wpadną, ale podmiana zasilacza dużo by nam powiedziała.

karta graficzna nie wymaga dodatkowego podlączenia , w biosie kolejnosc ustawiona jest ale nie zapisuje się…

Nie zapisuje się… może bateria jest zużyta, bądź źle włożona? Spróbuj naciskać przy uruchamianiu F8 i jak pojawi się menu to wybierz tryb awaryjny.

próbowalem awarynym i to samo , zaczyna go odpalac i naglee wylacza się